Kol policija ieško verslininko, sukčiaus aukos sėdi ir be planuotų atostogų, ir be pinigų, praneša „Lietuvos ryto“ televizija.
Kaimynystėje įsikūrusios įmonės vadovė sako, kad pas juos dažnai užsuka išsigandę žmonės, ieškantys kelionių agentūros. Iš kai kurių klientų sukčiai esą pelnėsi net keletą kartų.
Veiklos licenzijas tokioms agentūroms išduoda Turizmo departamentas, tačiau, atrodo, kad tuo jo darbas ir baigiasi. Apie nesąžiningą „Solex Travel“ veiklą departamentas sužinojo tik gavęs vilniečio Edvardo Kubiliaus skundą. Įmonės veikla nutraukta, tačiau plačiau komentuoti situacijos departamentas laiko nerado.
Vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai sako, kad nesąžiningų verslininkų apmulkinti poilsiautojai dažniausiai nusivilia dvigubai: nelieka nei kelionės, nei išleistų pinigų. Praktika taip pat rodo, kad byloms pasiekus teismą patirti nuostoliai klientams retai kada atlyginami. Todėl, pasak specialistų, atsakingesni turėtų būti patys vartotojai.
Prieš įsigyjant stambesnę prekę ar paslaugą, specialistai pataria patikrinti bankrutuojančių įmonių sąrašus. Lietuvoje šiuo metu veikia per 400 kelionių agentūrų ir organizatorių. Kasmet apie 10 jų bankrutuoja.