Teismas buvo areštavęs N. Numavičiui bei „VP grupei“ nuosavybės teise priklausantį turtą, taip pat turtines teises už 29 mln. 821 tūkst. litų.
Tokią sumą prisiteisti siekia Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis N. Numavičiaus brolis Julius Numavičius.
Kaip skelbia portalas delfi.lt, N. Numavičius nurodė teismui, kad 30 mln. litų jam nėra didelė suma.
Tiesa, teismas nesutiko panaikinti laikinųjų apsaugos priemonių, kuriomis areštuotos kelių kitų bendrovių, tarkim, „M.M.M. Projektai“, „VP Grupė“, „EVA Grupė“, akcijos. N. Numavičius siekia, kad ir šis apribojimas būtų panaikintas.
Brolių karas užvirė, kai Floridoje (JAV) gyvenantis buvęs VP dešimtuko partneris Julius Numavičius kreipėsi į teismą ir pareiškė siekiantis iš „VP grupės“ valdybos pirmininko ir prezidento Nerijaus Numavičiaus priteisti beveik 30 mln. litų.
Be to, J. Numavičius siekia, kad būtų pripažinta, jog buvo nepagrįstai perleistos akcijos už 415 mln. Litų.
JAV milijonieriaus ieškinį gavęs Vilniaus apygardos teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones - areštavo N. Numavičiui bei „VP grupė“ nuosavybės teise priklausantį turtą, taip pat turtines teises už 29 mln. 821 tūkst. litų.
Jeigu tokio turto nebūtų rasta, teismas leido areštuoti pinigines lėšas, tačiau neuždraudė mokėti atlyginimų darbuotojams.
„Nei Nerijus Numavičius, nei Julius Numavičius nėra tiesioginiai bendrovės „Vilniaus prekyba“ akcininkai, todėl šios naujienos neturėtų paliesti nei „Vilniaus prekybos“ plėtojamo verslo, nei disponuojamo turto“, – lrytas.lt yra sakiusi „Vilniaus prekybos“ direktorė Diana Dominienė.
Dvejus su puse metų JAV pietryčiuose gyvenantis buvęs VP dešimtuko partneris J. Numavičius šiuo metu yra investavęs į komercinės paskirties turtą, medicinos komponentų ir preparatų pramonę, tačiau sako, kad ateityje daugiausia dėmesio skirs verslui, kurį geriausiai išmano, – maisto gamybai ir prekybai.
Didžiausios investicijos – į parduotuves ir vaistines Floridos, Teksaso ir Pietų Karolinos valstijose.
J. Numavičius žiniasklaidai yra sakęs, kad viena iš VP dešimtuko subyrėjimo priežasčių - nesėkmingas LEO LT projektas.
„Be abejo, tai lakmuso popierėlis, jis ir be LEO LT parodė, kad „Maxima LT“ tapo per didele bendrove tokiai šaliai kaip Lietuva. Tai pagaliau lėmė ir pasikeitimus „Maxima LT“ viduje, mano išvykimą į Ameriką, kai kurių kitų buvusių partnerių pasitraukimą į kitas šalis“, - sakė J. Numavičius.
Jo nuomone, LEO LT buvo VP dešimtuko klaida, nes tuo metu jie turėjo patrauklesnių verslo plėtros pasirinkimų.