„Po preliminaraus vertinimo – banke yra 2,3-2,5 mlrd. turto. 1,9 mlrd. litų turto ir visi drausti indėliai – 2,7 mlrd. litų - yra perkeliami į Šiaulių banką.
Turto ir įsipareigojimų skirtumas sudaro apie 800 mln., jį turės padengti Indėlių ir investicijų draudimo fondas. „Blogajame“ banke lieka 400 mln. litų turto, jo įsipareigojimai – apie 800 mln. litų.
Indėlių ir investicijų draudimo fondas stos į kreditorių eilę ir reikalaus 800 mln. litų“, - pirmadienį pranešė laikinasis Ūkio banko administratorius Adomas Ąžuolas Audickas.
„Blogajame“ banke lieka 400 mln. litų turto – jo yra Serbijoje, Rusijoje, Škotijoje, taip pat šiek tiek akcininkų įsipareigojimų Lietuvoje.
Nedraustų indėlininkų pinigų suskaičiuojama apie 600 mln. litų. Daugiausia tai užsienio įmonių lėšos, dar apie 80 mln. litų ten laikė valstybinės įmonės ir savivaldybės.
Šiaulių bankas ruošiasi
Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda teigė, kad šiuo metu banke vyksta „dideli parengiamieji darbai“.
„Kai bus atskirtas „geras“ bankas nuo „blogo“ ir gausime „gerojo“ banko klientų įrašus, atnaujinsime operacijas per vieną-dvi dienas.
Pirmame etape planuojame atidaryti 25 Ūkio banko skyrius. Visuose skyriuose kviesime dirbti buvusius Ūkio banko darbuotojus“, - sakė A. Žiugžda.
Šiuo metu Ūkio banke yra 750 darbuotojų, Šiaulių bankas žada atidaryti maždaug trečdalį buvusių Ūkio banko skyrių.
Banko kortelės nebeveiks
Kai buvo apribota Ūkio banko veikla, šio banko mokėjimo kortelės kuriam laikui tapo beverčiais plastiko gabalėliais.
Jų turėtojai negalėjo nei atsiskaityti už paslaugas, nei išsiimti grynųjų pinigų. Nors iš pradžių buvo tikimasi, kad atnaujinus Ūkio banko veiklą, bus atgaivintos ir mokėjimo kortelės, dabar tokie planai jau palaidoti.
„Jau šiandien žinome, kad nepavyks greitu metu atnaujinti Ūkio banko kortelių, tai užtruktų labai ilgai. Nusprendėme, kad jos nebus atnaujintos ir Ūkio banko klientai turėtų jau šiandien kreiptis į „Šiaulių banką“ ir pasiimti naujas korteles“,- sakė A. Žiugžda.
Šiaulių banko administracijos vadovas tvirtino, kad Ūkio banko klientų indėliai bus perimti su visais įsipareigojimais ir palūkanomis, kurios buvo numatytos pradine sutartimi.
Tiesa, jei klientas norės kuo greičiau atsiimti pinigus, tai bus laikoma sutarties nutraukimu ir palūkanos nebus išmokamos.
Kurie banko skyriai veiks?
Pirmiausiai paslaugos bus pradėtos teikti šiuose Ūkio bankui priklausiusiuose skyriuose:
Klaipėdoje - buvusiame Naujakiemio klientų aptarnavimo skyriuje (KAS) (Taikos pr. 101);
Vilniuje - buvusiame Vilniaus filiale (Vilniaus g. 28 / Benediktinių g. 2);
Ukmergėje - buvusiame Ukmergės filiale (Kęstučio a. 7);
Kaune - buvusiame Kauno filiale (Laisvės al. 80 / Maironio g. 26) ir buvusiame Kalniečių KAS (Savanorių pr. 375);
Alytuje - buvusiame Alytaus filiale (Jotvingių g.7 A).
Taip pat artimiausiu metu buvusiems Ūkio banko klientams dalis banko paslaugų bus pradėtos teikti ir 9-iuose Šiaulių banko padaliniuose, kuriuose veiks pajungta Ūkio banke naudota operacinė sistema:
Utenoje - Utenos filiale (Utenio a. 22);
Rokiškyje - Rokiškio KAS (Vytauto g. 1);
Visagine - Visagino KAS (Parko g. 7);
Druskininkuose - Druskininkų filiale (M.K. Čiurlionio g. 111);
Plungėje - Plungės KAS (Telšių g. 1-2 A);
Tauragėje - Tauragės KAS (Vytauto g. 76);
Šilutėje - Šilutės filiale (Lietuvininkų g. 17);
Šiauliuose - Šiaulių filiale (Vilniaus g. 193) ir Šiaulių filialo Centro KAS (Vilniaus g. 167).