Maždaug 56 proc. darbuotojų pripažįsta, kad darbe užsiima ir su darbu nesusijusiais reikalais, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų apklausos rezultatai. Vadinasi, maždaug kas antras darbuotojas darbo metu veikia kažką, kas su darbo funkcijomis nesusiję.
Paklausti, kaip dažnai užsiima pašaliniais reikalais, dauguma pripažįsta, kad kasdien (netgi 41 proc. darbuotojų) arba kad kelis kartus per savaitę (31 proc.). Tik mažiau nei trečdalis CVbankas.lt respondentų pašaliniais reikalais užsiima retai – arba kelis kartus per mėnesį (10 proc.), arba vos kelis kartus per metus (19 proc.).
Tie darbuotojai, kurie darbo metu užsiima pašaliniais reikalais, pripažįsta, kad dažniausiai tie reikalai yra plepėjimas su kolegomis gyvai (21 proc.), asmeninio el. pašto tikrinimas (20 proc.), naujienų skaitymas internete (19 proc.), rūkymui skirtas laikas (14 proc.), naršymas internete (11 proc.), naudojimasis socialiniais tinklais (7 proc.), kalbėjimasis su draugais per pokalbių programas (4 proc.) ar išėjimas iš biuro pasivaikščioti (3 proc.).
Pasak CVbankas.lt apklausos dalyvių, ne dėl visų dalykų darbdaviai turėtų smerkti darbuotojus. Kai kurių darbų neįmanoma atlikti nedarbo metu, pavyzdžiui, reikia užsiregistruoti pas gydytoją ir kitokį specialistą, pasidomėti, ar vaikai saugiai grįžo iš mokyklos, sumokėti mokesčius ar kt. Tokiais atvejais tenka aukoti darbo laiką arba tokius darbus stengiamasi atlikti per pietų pertraukas.
Jei reikėtų vertinti, kuris iš asmeninių reikalų yra pats blogiausias, jei atliekamas darbo metu, dauguma CVbankas.lt respondentų mano, kad įvairių žaidimų žaidimas, betikslis naršymas internete, kalbėjimasis su draugais per pokalbių programas, pasivaikščiojimai ar rūkymas yra patys blogiausi pašaliniai darbai. Mažiausia kritikos sulauktų tie, kurie tikrintųsi asmeninį el. paštą, plepėtų gyvai su kolegomis ar skaitytų naujienas, domėtųsi naujausiomis žiniomis.