Prie prekybos centro durų penktadieniais prekiaujantiems ūkininkams savivaldybė siūlys persikelti į kitą prekybos milžino pusę šalia Karmelitų bažnyčios arba į senąją turgaus aikštę Šv.Gertrūdos ir Birštono gatvių sankryžoje.
Ūkininkų atstovai tokių siūlymų plojimais nesutinka, tačiau rengti bado streiko taip pat neketina.
Merui pirkti irgi nepatogu
Kiekvieną penktadienį iš Griunvaldo gatvės pusės į „Akropolį“ ateinantys miestiečiai turgelyje gali nusipirkti šalies ūkininkų išaugintų daržovių, vaisių, duonos kepinių, mėsos ir jos gaminių.
Savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičiaus teigimu, dabartinė vieta prekybai yra labai nepatogi. Greta ūkininkų turgelio veikia Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, vaikų lopšelis-darželis „Klevelis“. Valdininkas teigia, kad ūkininkų transportas užstoja kelią į vaikų lopšelį-darželį, įėjimą į prekybos centrą ir kitus pastatus.
„Man pačiam yra tekę apsipirkti šiame ūkininkų turgelyje ir mačiau, kaip žmonės netvarkingai pastato automobilius Gedimino gatvėje, todėl susidaro grūstys. Daug erdvesnė ir patogesnė privažiuoti būtų automobilių stovėjimo aikštelė prie Karmelitų bažnyčios“, – valdininkui antrino ir Kauno meras Andrius Kupčinskas.
„Akropolis“ neturi nuomonės
Miesto valdžios diskusijų dėl naujos prekybos vietos Kauno „Akropolio“ valdytojo bendrovės „Newsec/Re&Solution“ generalinis direktorius Sigitas Jautakis nenorėjo komentuoti.
„Nekomentuosime savivaldybės sprendimo, nes tai nėra tiesiogiai susiję su „Akropoliu“, – tarstelėjo S.Jautakis.
Neoficialiai kalbama, kad būtent „Akropolio“ vadovai ir inicijavo šią valdininkų diskusiją.
Bijo netekti dalies pirkėjų
Sutartis dėl prekybos ūkininkų išauginta ir pagaminta produkcija su savivaldybe baigiasi šiais metais.
Ūkininkai tikina, kad mieliau liktų senojoje vietoje, tačiau protestuoti dėl valdžios sprendimų neketina.
Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius, mobiliųjų ūkininkų turgelių organizatorius Mindaugas Maciulevičius iškėlė vienintelį klausimą: ar naujoji prekybos vieta bus patogi vartotojui?
„Ar nebus taip, kad neteksime dalies pirkėjų?“ – neramiai klausė ūkininkų atstovas ir pridūrė, kad Žemės ūkio rūmų inicijuotas mobiliųjų turgelių projektas pirmiausia skirtas miestiečiams.
Kur pastatyti automobilį?
Net ir trumpai prekybos versle besisukantys kauniečiai žino: svarbiausia – įtvirtinti prekybos tašką ir prisijaukinti pirkėjus. Šis procesas gali užtrukti ne vienus metus, įprotis pirkti tam tikroje vietoje susiformuoja taip pat ne per vieną dieną.
Šiuo metu aikštelėje prie Karmelitų bažnyčios už automobilių stovėjimą renkama rinkliava. Tad ūkininkų užaugintų daržovių ir pagamintų dešrų norintys nusipirkti kauniečiai automobilius bus priversti palikti arba Karaliaus Mindaugo prospekte, arba daugiaaukštėje „Akropolio“ aikštelėje.
Ir vienur, ir kitur dieną pastatyti automobilį gana sudėtinga. O jeigu ta diena penktadienis, misija tampa nebeįmanoma.
Ūkininkai gali išsibėgioti
Vienas ūkininkas už vieną prekybos dieną moka 15 litų. Nors turgeliai keliauja po visą miestą, būtent prie „Akropolio“ tik penktadieniais vykstanti prekyba atneša didžiausią pelną.
„Matydami pirkėjų srautus, ūkininkai gali planuoti gamybą, investicijas. Pakeitus prekybos vietą, šie planai gali susijaukti, o ūkininkai nebenorės prekiauti“, – nuogąstavo M.Maciulevičius.
Mobilieji ūkininkų turgeliai antradieniais veikia Panemunėje, Dainavoje, Aukštuosiuose Šančiuose, trečiadieniais – Šilainiuose ir Vytėnuose, ketvirtadieniais – Dainavoje ir Vilijampolėje, penktadieniais – jau prie „Akropolio“, taip pat – Šančiuose ir Vilijampolėje, šeštadieniais – Kalniečiuose, Vytėnuose ir Aukštuosiuose Šančiuose.