D. Britanijos finansininkai skelbia karą premjerui

2012 m. spalio 27 d. 11:42
„Focus.de”, „Lietuvos rytas”
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas retai sulaukia liaupsių, o kritikos – kur kas dažniau. Kai kurie D.Camerono kritikai jau planuoja maištą ir dairosi įpėdinio. Tačiau ministras pirmininkas, regis, rado galimybę nusverti visuomenės nuomonę jo atžvilgiu į geresnę pusę.
Daugiau nuotraukų (1)
„Padariau tai, ko dar nepadarė nė vienas britų valstybės vadovas. Aš pasakiau „ne” mus pančiojančioms sutartims. Didžioji Britanija svarbiausia”, – šį mėnesį gyrėsi D.Cameronas.
Priešindamasis eurointegracijai politikas galbūt ir patrauks dalį rinkėjų. Tačiau verslininkai įsitikinę, kad glaudesni ryšiai su euro zona labai naudingi Didžiosios Britanijos ekonomikai.
Ypač finansų sektoriui. Pastarasis sukuria kone dešimtadalį šios šalies bendrojo vidaus produkto.
Bet būtent Londono finansų pasaulyje gausėja abejonių dėl D.Camerono politikos Europos atžvilgiu. Neva išgelbėti finansininkai nejunta dėkingumo.
„Prisiminkite, kam tiksliai jis uždėjo veto”, – pašaipiai klausia Londono Sičio rajono politikos komisijos pirmininkas ir lobistų vadovas Markas Boleatas.
Pasak jo, D.Cameronas nesikalbėjo nei su kitais valstybių vadovais, nei juolab su finansų srities specialistais, kai per pernai gruodį vykusį valstybių vadovų susitikimą sukėlė skandalą. Anuomet jis užkirto kelią, kad fiskalinis paketas eurui gelbėti būtų įrašytas į naują Europos Sąjungos sutartį.
„Jis žengė viso labo politinį žingsnį, gerai pasirodė britų žiniasklaidos puslapiuose. Bet tai nebuvo geriausia Didžiosios Britanijos valanda”, – teigia M.Boleatas.
Jis su nerimu klausia: „Ar žinote, kokie skeptiški euro atžvilgiu yra konservatoriai?
Europos draugas jiems skamba kaip keiksmažodis. Visų blaiviai mąstančių žmonių balsai, kad Didžiajai Britanijai privalu nenusišalinti nuo Europos reikalų, negirdimi. Juk Europa mums gyvybiškai svarbi.”
Londone veikia daugiau užsienio bendrovių nei bet kuriame kitame pasaulio finansų centre. Visos planetos bankai investuoja Didžiojoje Britanijoje, kad prasiskintų kelią į Europą.
Verslas kaip tik atsigauna po 2008 metų finansų krizės. Bet dabar, kaip byloja apklausos duomenys, daugiau nei pusė aukščiausio lygio bankininkų baiminasi neigiamų euro krizės padarinių.
„Euro krizė padalijo Europą į dvi dalis: euros zonos šalis ir likusias. Sičiui tai blogai, nes euro zonos bankai vis labiau šalinsis Didžiosios Britanijos”, – teigia Amerikos investicinio banko „Keefe, Bruyette and Woods” Londono filialo vadovas Vasco Moreno.
V.Moreno – portugalas, tipiškas tarptautiniu laikomo Londono finansų elito atstovas.
Jam ir jo kolegoms iš Prancūzijos, Vokietijos ar Lenkijos svetimas britų požiūris į Europos reikalus.
Dėl Briuselio užmojų reguliuoti bankus Londono finansininkai nesuka galvos.
Priešingai nei šalies valdžia, jie įžvelgia galybę teigiamų dalykų.
M.Boleatas tvirtina, kad dauguma britų bankų neturi nieko prieš bendras taisykles. Tačiau kodėl nė vienas bankų valdybos vadovas nepasako to garsiai?
„Jie žino, kad juos tuojau pat užsipuls kai kurie britų laikraščiai. Tačiau britai negali tūnoti Europos užkampyje ir nuolat skųstis”, – sako M.Boleatas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.