Lietuviai pesimistiški - gyvenimas blogės

2012 m. rugsėjo 27 d. 12:47
lrytas.lt
Lietuvoje vartotojų pasitikėjimo rodiklis rugsėjį sumažėjo trimis procentiniais punktais ir buvo minus 20. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą lėmė pesimistiškesnės šalies ekonominės ir namų ūkio finansinės padėties prognozė, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Daugiau nuotraukų (1)
Net trečdalis gyventojų teigė, kad jų šeimos finansinė padėtis per metus pablogėjo. Kiek daugiau nei pusė tvirtino, kad nepasikeitė ir 9 proc. gyventojų finansinė padėtis pagerėjo.
Net nuo 30 iki 38 procentų padaugėjo gyventojų, prognozuojančių, kad šalies ekonominė padėtis blogės. 40 procentų gyventojų teigė, kad padėtis išliks tokia pati (rugpjūčio mėn. – 47 proc.).
Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėn., 13 procentų gyventojų vylėsi, kad ji pagerės, 27 procentai manė, kad suprastės (rugpjūčio mėn. – atitinkamai 14 ir 22 proc.). 57 procentų gyventojų vertinimu, jų namų ūkio finansinė padėtis artimiausiais metais nesikeis.
Vertindami šalies ekonominę padėtį, 19 procentų gyventojų teigė, kad per praėjusius metus ji pagerėjo, 43 procentai – kad pablogėjo, 38 procentai – kad nepasikeitė (rugpjūčio mėn. – atitinkamai 17, 41 ir 41 proc.).
Šalies ekonominės padėties perspektyvas gyventojai vertino pesimistiškiau nei rugpjūčio mėn. Nors manančiųjų, kad padėtis gerės, išliko beveik tiek pat (20 proc. rugpjūčio mėn. ir 19 proc. – rugsėjo), tačiau nuo 30 iki 38 procentų padaugėjo gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą. 40 procentų gyventojų teigė, kad padėtis išliks tokia pati (rugpjūčio mėn. – 47 proc.).
Rugsėjo mėn. 17 procentų gyventojų tikėjosi artimiausius 12 mėn. bedarbių skaičių mažėsiant, 45 procentai prognozavo, kad jis ir toliau augs (rugpjūčio mėn. – atitinkamai 15 ir 43 proc.). Savo galimybes bent kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. gyventojai vertino pesimistiškiau nei praėjusį mėn. Gyventojų, besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., dalis sumažėjo nuo 29 iki 26 procentų.
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime rugsėjo mėn. skyrėsi 1 procentiniu punktu: mieste jis buvo minus 19, kaime – minus 20. Palyginti su praėjusiu mėn., mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 3, o kaime – 1  procentiniu punktu.
Miesto gyventojų, nesitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., padaugėjo nuo 27 iki 31 procento, prognozuojančių šalies ekonominės padėties pablogėjimą – nuo 29 iki 37 procentų, o savo namų ūkio finansinės padėties blogėjimą – nuo 21 iki 27 procentų.
Kaimo gyventojai pesimistiškiau vertino tiek savo namų ūkio finansinės padėties, tiek šalies ekonominės padėties perspektyvas: manančiųjų, kad namų ūkio finansinė padėtis blogės, kaime padaugėjo nuo 21 iki 26 procentų, o prognozuojančiųjų šalies ekonominės padėties blogėjimą – nuo 32 iki 38 procentų.
Per metus (2012 m. rugsėjo mėn., palyginti su 2011 m. rugsėjo mėn.) vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 2 procentiniais punktais.
Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai blogiau vertino šalies ekonominės padėties perspektyvas: manančiųjų, kad šalies ekonominė padėtis blogės, padaugėjo nuo 30 iki 38 procentų.
Taip pat truputį suprastėjo gyventojų nuomonė apie savo namų ūkio finansinę padėtį ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas. Tačiau, palyginti su praėjusiais metais, gyventojai geriau vertino galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.