Organizacija perspėjo, kad nemažai jaunuolių jau prarado viltį susirasti darbą. Ataskaitoje raginama kurti vyriausybės remiamas darbo vietas, rengti jaunuolių mokymus.
TDO teigimu, kai kurios šalys, kur jaunimo nedarbas palyginti žemas, pavyzdžiui, Austrijoje, Danijoje ir Švedijoje, sėkmingai diegė tokias programas.
Nors prognozuojama, kad jaunimo nedarbas Europoje artimiausius kelerius metus nežymiai sumažės, taip atsitiks ne dėl augančio darbo vietų skaičiaus.
„Nedarbo lygis sumažės ne dėl pagerėjusios situacijos darbo rinkoje, bet dėl to, kad nemažai jaunuolių apskritai iškrenta iš darbo jėgos, nes praranda viltį susirasti darbą, - teigiama TDO ataskaitoje. - Šie nusivylę jaunuoliai neįtraukiami į bedarbių gretas“.
Finansų ir ekonominė krizė Europoje neigiamai atsilieps besivystančioms Rytų Azijos ir Lotynų Amerikos ekonomikoms, nes paklausa Europoje lėtėja, traukiasi eksportas. Dėl šių priežasčių jaunimo nedarbas šiose besivystančiose ekonomikose neišvengiamai auga.
Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos valstybėse jaunimo nedarbas aukščiausias, ir prognozuojama, kad jis augs ir toliau, teigiama ataskaitoje. Nors bedarbių skaičius Šiaurės Afrikos valstybėse šiek tiek sumažės, 2017 metais šiame regione jis vis tiek sieks 26,7 proc., o Artimuosiuose Rytuose - 28,4 proc., prognozuoja TDO savo ataskaitoje.