Pasak M. Kingo, dabar bankai, išduodami paskolas vienas kitam, orientuojasi į konkretaus banko rizikas, o kiekvienos finansinės organizacijos rizikos labai skiriasi. „Kokia prasmė sieti milijardų dolerių ir svarų vertės operacijas su kažkuo, kas iš tikrųjų neegzistuoja?“, - pareiškė jis.
Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos vyriausybė ėmėsi svarstyti galimybę pakeisti bendros palūkanų normos nustatymo procedūrą. Imtis tokių priemonių nuspręsta po primygtinų visuomenės reikalavimų sukurti skaidresnę ir tinkamesnę palūkanų normų sistemą.
Birželio pabaigoje dėl machinacijų su LIBOR palūkanų normomis buvo apkaltintas vienas svarbiausių Anglijos bankų „Barclays“. Vėliau imta tirti ir kitų bankų, nustatančių LIBOR, veiklą. Po garsiai nuskambėjusio skandalo iš pradžių atsistatydino „Barclays“ direktorių tarybos pirmininkas Marcusas Agiusas, vėliau - „Barclays“ generalinis direktorius Bobas Diamondas. Pastarasis apkaltino Anglijos centrinį banką prisidėjus prie machinacijų.
Bankams, įsipainiojusiems į manipuliacijas palūkanų normomis, gresia didelės baudos. Bendri jų nuostoliai gali siekti iki 22 mlrd. dolerių. Skandalo tyrimas gali užtrukti keletą metų.