„Investicijos į energijos kaupimo įrenginius yra svarbus žingsnis siekiant darnios ir saugios energetikos sektoriaus plėtros. Mūsų tikslas – padėti gyventojams tapti aktyviais energetikos dalyviais, kurie ne tik gamina, bet ir efektyviai kaupia bei naudoja žaliąją energiją“, – ministerijos pranešime spaudai sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Pasak ministro, tikėtinas didelis gyventojų susidomėjimas šia priemone, kadangi ji grąžinama po daugiau nei poros metų pertraukos, bet su trigubai didesne investicinės paramos suma bei planuojama ją nuosekliai tęsti.
Į skiriamą paramą galės pretenduoti gyventojai jau esantys gaminančiais vartotojais, t. y. įsirengę saulės ar vėjo elektrinę. Šiuo kvietimu bus skirta po kiek daugiau nei 1,5 mln. eurų atskirai Sostinės bei Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionams.
Siekiant sumažinti biurokratiją, buvo supaprastinta gyventojų paraiškų administravimo procedūra – nuo šiol parama gyventojams bus teikiama priimant iš gyventojų paraišką ir mokėjimo prašymą iš karto, vienu etapu – po to, kai gyventojas jau bus įsirengęs kaupimo įrenginį ir surinkęs reikiamus dokumentus.
Gyventojams skiriama kompensacija bus apskaičiuojama pagal fiksuotus įkainius. Taikomas įkainis priklausys nuo pasirinkto kaupiklio rūšies.
Parama įsirengiant ličio geležies fosfato elektros energijos kaupimo įrenginį sieks 380,08 euro su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) už 1 kWh įrenginio talpos. O įprastiems ličio jonų elektros energijos kaupikliams bus skiriama 314,10 euro su PVM už 1 kWh įrenginio talpos. Vienam elektros vartojimo objektui bus kompensuojama ne daugiau 15 kWh kaupiklio talpos.
Paskelbtą paramos priemonę administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Paraiškos kartu su mokėjimo prašymais bus priimamos per APVIS sistemą.