Pirmadienį paskelbus apie „Mokslo salos“ atidarymą, tikėtasi lankytojų antplūdžio, tad garsiai informuota, kad pirmųjų ekspozicijos ir planetariumo bilietų kiekis ribotas. Antradienį, gruodžio 10 dieną, pastebėta, kad bilietų prekybos skiltis „Mokslo salos“ internetiniame puslapyje apskritai neveikia.
Į trikdžius antradienio popietę sureagavo ir „Mokslo sala“: „Atsiprašome už nesklandumus. Mūsų komanda deda visas pastangas, kad keblumai būtų pašalinti kiek įmanoma greičiau. Tikėjomės Jūsų antplūdžio, bet toookį – numatyti sunkiai įmanoma.“
Visgi aiškėja, kad apsilankymas mokslo muziejuje šeimai atsieis nepigiai. Kaip skelbė Kauno miesto savivaldybė, apsilankymas ilgalaikėje ekspozicijoje suaugusiems kainuos 17 eurų, o planetariume – 8 eurus. Vaikams – atitinkamai 12 eurų ir 6 eurus. Šeimos bilietas iki penkių asmenų atsieis 50 Eur.
Tiesa, bilietus galima įsigyti ir atvykus į „Mokslo salą“ – įprastose bei savitarnos kasose.
Nemokamos pramogos
Likusiems be bilietų „Mokslo sala“ paruošė papildomų nemokamų pramogų, kurios, anot muziejaus, tęsis visą savaitgalį.
Penktadienį lankytojų lauks mokslinės interaktyvios veiklos, įdomios paskaitos apie projekto istoriją ir dirbtinį intelektą, animatorių programa ir ryškiausia vakaro dalis – atlikėjo „Free Finga“ koncertas.
Šeštadienį ir sekmadienį tiek maži, tiek dideli galės eksperimentuoti ir pakeliauti žvaigždynais.
140 eksponatų
Muziejaus ekspozicijoje „Žmogus. Gamta. Mašina“ – 140 eksponatų, pristatančių 7 temas: žmogaus kūnas ir sveikata, maistas, gamta ir aplinka, atliekos ir tarša, energija, transportas ir komunikacija. Viską galima liesti ir išbandyti.
Sukurta ir papildoma zona patiems mažiausiems lankytojams, 3–6 metų vaikams, dar nemokantiems skaityti ir rašyti, bet galintiems mokslą patirti per žaidimus, spalvas, garsus ir formas.
Nerti į kosmoso tyrinėjimus kvies ir vienas moderniausių planetariumų Baltijos šalyse. Nuo šeštadienio čia prasidės „Žvaigždėto dangaus“ seansai. Pažintinė programa kvies pamatyti tolimiausius žvaigždynus bei naujai atrasti mitines figūras, slypinčias už legendinių Oriono, Persėjo ar Andromedo vardų.
Skaičiuojama, kad per valandą ekspoziciją galės aplankyti apie šimtas žmonių.
Muziejaus darbo laikas: nuo 10 iki 19 val.