Ketvirtadienį, lapkričio 28 d., energetikos reguliuotojas paskelbė, kad gruodį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje sieks 7,72 centus (be pridėtinės vertės mokesčio už kilovatvalandę (kWh). Palyginus su lapkričiu, kilovatvalandės kaina didėja 7,22 proc.
„Pagal mūsų skaičiavimus, vidutiniškai šildymo kainos kitąmet turėtų išlikti panašiame lygyje kaip ir praeitais metais. Bet kiekviena bendrovė yra laisva apsispręsti kainodaroje“, – šią savaitę sakė R.Pocius.
Anot jo, šildymą tiekiančios įmonės gali nustatyti aukštesnį tarifą vieną mėnesį, tačiau tuomet kitą jį gali tekti mažinti, nes bendrovės negali viršyti VERT nustatyto jų pajamų lygio.
„Mes nustatome bendrą pajamų lygį, kurį šildymo sistemos įmonė gali susirinkti, tačiau patį tarifą diferencijuoti yra palikta pačioms įmonėms ir jos gali nuspręsti dėl tarifo lygio atskirais mėnesiais“, – kalbėjo jis.
Kaip dar vieną galimą priežastį R.Pocius įvardijo kuro įsigijimo kainas.
„Šiandien matome ir gamtinių dujų kainų šiokį tokį augimą ir, jeigu yra bendrame balanse, šilumos tiekimo įmonės naudoja gamtines dujas, atitinkamai ir paties kuro įsigijimo kaina šiek tiek auga“, – tikino VERT pirmininkas.
Kaip skelbė Lietuvos energetikos agentūra (LEA), dėl stabilios biokuro kainos gyventojų lapkričio sąskaitos už šildymą sumažėjo 1 proc., lyginant su tuo pačiu mėnesiu praėjusiais metais.
Tam įtakos, LEA skaičiavimais, daugiausiai turi stabilios ir 20 proc. nei praėjusių metų rudenį mažesnės biokuro kainos.
Pradėjus pilnu pajėgumu veikti Vilniaus kogeneracinei jėgainei, šį šildymo sezoną biokuras sudarys 80–85 proc. visos kuro žaliavos, kuri naudojama gaminti šilumai.