„Mokėjimų įstatyme nustatyta, kad pagrindinės sąskaitos įkainis ir paslaugų apimtis (grynųjų pinigų suma ir pervedimų skaičius) peržiūrimi kas trejus metus. Taigi, Lietuvos banko apskaičiuoti ir patvirtinti konkretūs dydžiai galios 2025–2027 metais.
Kitam trejų metų laikotarpiui šie dydžiai bus perskaičiuojami atsižvelgiant į Mokėjimų įstatyme nustatytus reikalavimus“, – portalui Lrytas perdavė Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vadovas Tomas Karpavičius.
Įsigaliojus Pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos pakeitimams kredito įstaigų klientų laukia ir daugiau pokyčių.
Nuo kitų metų pradžios reguliuojamas paslaugų krepšelis pigs trečdaliu: mėnesiui kainuos eurą, nepasiturintiems gyventojams – 0,50 euro. Šiuo metu minėtas mokėjimo paslaugų krepšelis kainuoja 1,47 euro, nepasiturintiesiems – 0,73 euro.
Nuo sausio 1 d. bus galima atlikti 15 mokėjimo pervedimų vietoje dešimties dabar.
Lietuvos bankas teigia, kad grynųjų pinigų suma ir pervedimų skaičius apskaičiuoti užtikrinant, kad tokia paslaugų apimtis tenkintų 90 proc. sąskaitą turinčių šalies gyventojų poreikius.
Papildomai paminėtini pasikeitimai, susiję su vartotojų informavimu (aktualu ir pagrindinės sąskaitos naudotojams, ir kitiems vartotojams, kurie naudojasi kitais bankų pasiūlymais): mokėjimo paslaugų teikėjai keisdami mokėjimo paslaugų įkainius turi vartotojams papildomai priminti apie pagrindinę mokėjimo sąskaitą ir galimybę pakeisti kainodaros būdą.
Taip pat reikalaujama, kad vartotojams sudarant sutartį dėl mokėjimo paslaugų, kredito įstaigos turi į savo pasiūlymą įtraukti ir pagrindinės mokėjimo sąskaitos alternatyvą (tos įstaigos, kurioms nustatyta pareiga teikti šią paslaugą).