Išsiruošusiems į kelionę patarė, kaip sutaupyti perkant draudimą – ne visada į tai atkreipiame dėmesį

2024 m. liepos 19 d. 10:22
Daugiau nei pusė gyventojų Baltijos šalyse keliaudami dažniausiai naudojasi kelionių draudimu, rodo „Citadele“ banko inicijuotos apklausos rezultatai. Respondentams svarbiausia, kad į kelionių draudimo paketą būtų įtrauktas sveikatos draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bei prarasto bagažo draudimas.
Daugiau nuotraukų (2)
Apklausos duomenimis, nors kelionės – mėgstamiausias lietuvių vasaros atostogų praleidimo būdas (58 proc.), labiausiai kelionių draudimu naudojasi estai. Visada ar dažniausiai kelionių draudimą nurodė naudojantys 54 proc. lietuvių ir latvių bei 62 proc. estų apklaustųjų.
Tik ilgų kelionių metų draudimu nurodė besinaudojantys 16 proc. lietuvių, 17 proc. latvių ir 16 proc. estų respodentų. Atitinkamai 4, 2 ir 3 proc. apklaustųjų šį draudimą naudoja, jei planuoja su sportine veikla susijusią kelionę.
„Vasarą ypač išauga keliavimo apimtys, todėl padidėja ir rizika nenumatytiems incidentams: vėluojantiems ar atšauktiems skrydžiams, dingusiam bagažui ar kelionės metu patirtoms traumoms. Visa tai gali ne tik sugadinti atostogų nuotaiką, bet ir padaryti nemažų finansinių nuostolių. Tai įvertindami, žmonės vis dažniau renkasi galimybę apsidrausti ir bent taip kompensuoti galimas netikėtas išlaidas“, – sako „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už mažmeninę bankininkystę Baltijos šalyse, Rūta Ežerskienė.
Respondentai labiausiai vertintų, jei į kelionių draudimo paketą būtų įtrauktas sveikatos draudimas (81 proc. lietuvių, 87 proc. estų ir 84 proc. latvių), draudimas nuo nelaimingų atsitikimų (71 proc. lietuvių, 72 proc. estų ir 73 proc. latvių), prarasto bagažo draudimas (38 proc. lietuvių, 53 proc. estų ir 46 proc. latvių) bei skrydžio atidėjimo ar vėlavimo draudimas (31 proc. lietuvių ir latvių bei 41 proc. estų).
Apklaustiesiems taip pat svarbi automobilių nuomos draudimo galimybė (11 proc. lietuvių, 3 proc. estų ir 7 proc. latvių) bei sporto ir aktyvaus laisvalaikio draudimas (10 proc. lietuvių, 3 proc. estų ir 8 proc. latvių).
„Keliaujame daugiau ir įvairiau tiek transporto, tiek geografine, tiek veiklų prasme. Tai atsispindi ir draudimo rinkoje – matome augantį draudimo apsaugų spektrą, o tai vis labiau padeda atliepti individualius keliautojų poreikius“, – įžvalgomis dalinasi „Citadele“ banko valdybos narė.
Anot R.Ežerskienės, dažniausiai kelionių draudimą galima įsigyti perkant kelionės paketą ar atskirai užsisakant skrydžio bilietus bei viešbutį. Vis dėlto ji pataria pirmiausia pasidomėti, ar kelionių draudimas galioja su turima mokėjimo kortele.
„Pasitikrinkite, kas įeina į kortelės mokėjimo planą, ypač, jei turite kredito kortelę – jos dažnai jau turi kelionių draudimo paslaugą. Taip pat pasidomėkite draudimo sąlygomis: ar jis galioja tik jums, ar ir kartu keliaujantiems šeimos nariams, ar yra papildomos apsaugos, reikalingos jūsų kelionei – pavyzdžiui, jei žadate nuomotis automobilį ar užsiimti aktyviu sportu. Tai užtruks šiek tiek laiko, bet nepermokėsite ir atostogų metu galėsite jaustis ramiau“, – pataria R.Ežerskienė.
„Citadele“ banko užsakymu reprezentatyvią Baltijos šalių gyventojų apklausą atliko tyrimų agentūra „Norstat“ 2024 metų birželį. Internetinės apklausos būdu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje apklausta mažiausiai po 1000 gyventojų nuo 18 iki 74 metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.