Analizės duomenimis, 80 proc. lošiančių žmonių vidutiniškai įvykdo iki 30 banko pavedimų lošimų bendrovėms per mėnesį, 40 proc. lošėjų azartiniams žaidimams išleidžia daugiau nei 500 eurų per mėnesį, o 25 proc. neturi pajamų iš darbo santykių.
„Trys iš keturių lošiančių asmenų jau turi finansinių įsipareigojimų, o likusieji buvo užpildę paraišką paskolai gauti. Lošiančius asmenis vertiname kaip aukštos rizikos, nes matome tendenciją, kad jie susiduria su sunkumais grąžindami paskolas“, – situaciją komentuoja „Scorify“ duomenų mokslininkas Robertas Tarasevičius.
20 proc. lošėjų azartinių žaidimų bendrovėms pinigus perveda daugiau nei 30 kartų per mėnesį, o net 39 proc. gyventojų pralošia du ir daugiau kartų didesnes sumas nei gauna pajamų iš darbo santykių.
Vidutinės gyventojų lošimų išlaidos per mėnesį siekia 600 eurų, tačiau mediana – 84 eurai, o ženklus skirtumas tarp vidutinės pralošiamos sumos ir medianos išryškina dalies asmenų pralošiamas dideles sumas.
„Kreditoriai turėtų įdėmiau pasižiūrėti į kredito gavėjų situaciją – matome, kad gyventojai ne tik pralošia daugiau nei uždirba, bet taip pat azartiniams lošimams išleidžia pasiskolintas lėšas. Duomenys rodo ir nemažai privačių pavedimų, tad skolinamasi ir iš privačių asmenų, o taip pat, tikėtina, azartiniuose lošimuose dalyvauja ir nemaža dalis nelegalių pajamų“, – sako R.Tarasevičius.