Eilių išsigando 38 proc. portalo skaitytojų (983 balsai). Dar 24 proc. konteinerius su maišeliais jau atsiėmė (612 balsų).
Rūšiavimo priemonių nenori atsiimti, nes rūšiuoti nesiruošia net 19 proc. respondentų (485 balsai), o klausimas pasirodė neaktualus 12 proc. gyventojų (301 balsas).
„Kodėl negali dalinti visuose prekybos vietose? Kodėl negalime nusipirkti? Buvau dvejose parduotuvėse – maišelių nėra! Dabar laukiu sausio 25… Ir dar klausimas, ar tikrai tą dieną galėsiu nuvažiuoti! Nes prie namų nedalina. Kažkokia ekspertė tikina, kad daug atliekų nesusidaro. Turiu 4 asmenų šeimą, rūšiuoju ir buitinių atliekų keičiu maišus kas antrą dieną! Ir tikrai maisto nešvaistau, bet laikyti namie smarvės irgi nesiruošiu“, – rašo skaitytoja.
Kad patys gali nusipirkti šias priemones ir jų atsiimt neeis pareiškė 7 proc. žmonių (174 balsai).
„Reikia važiuoti, reikia mokėti už pravažiavimą, gaišti laiką, kad gautum tuos maišelius. Nesąmonių nesąmonė. Kuo greičiau, kad galima būtų nusipirkti parduotuvėje ir neieškokite progos kad branginti mokestį už šiukšlių surinkimą“, – komentuoja kita portalo skaitytoja.
„1. Daugiabučių virtuvės per mažos visų rūšių atliekų rūšiavimui; 2. Maisto atliekos negali savaitėmis gulėti maišuose ir neskleisti smarvės, todėl oranžinių maišų reikia 2–3 kartus daugiau; 3. Gyventojams rūšiuojant atliekas turi sumažėti mokestis už atliekų išvežimą“, – savo nuomone dalinasi kita gyventoja.
MadeinVilnius.lt apklausa vyko nuo sausio 8 d. iki sausio 12 d. Viso apklausoje sudalyvavo 2555 skaitytojai.
Po pasirodžiusių Vilniaus miesto savivaldybės raginimų atsiimti maisto atliekoms rūšiuoti skirtas priemones dalyje prekybos centrų nusidriekė eilės. Savivaldybė džiaugiasi tokiu Vilniaus gyventojų aktyvumu ir tikina siekianti užtikrinti, kad miestiečiams maistui rūšiuoti skirtus oranžinius maišelius bei kibirėlį atsiimti būtų patogu.
Pagal nuo šių metų pradžios įsigaliosiančią tvarką maisto atliekas sostinės gyventojai yra kviečiami kaupti oranžinės spalvos vienkartiniuose maišeliuose, kuriuos tvirtai užrišus reikia išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Šios atliekos Vilniaus MBA (mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose) yra atskiriamos nuo kitų ir paverčiamos kompostu, o maišeliai perdirbami.