Svarbi žinia „Swedbank“ klientams: netrukus šios paslaugos nebeliks

2023 m. rugsėjo 11 d. 13:12
Papildyta
„Swedbank“ skelbia apie taupomojo indėlio naikinimą. Nors šios paslaugos nebeliks, klientai vis dar galės naudotis terminuotasiais indėliais ar „E.taupykle“.
Daugiau nuotraukų (5)
„Swedbank“ Lietuvoje atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė portalui lrytas.lt šį sprendimą apžvelgė plačiau.
„Prieš keletą metų savo klientams pasiūlėme labai panašią, tačiau kur kas funkcionalesnę paslaugą – „E.taupyklę“. Siekiame atitikti klientų lūkesčius ir sukurti jiems dar daugiau patogumo bei aiškumo, todėl nuolat peržiūrime savo siūlomas paslaugas“, – aiškino atstovė.
Minima, kad naujos sutartys jau nebesudaromos nuo birželio 15 d.
„Klientams, kurie turi šią paslaugą, sutartys nustos automatiškai prasitęsti po spalio 12 d. Kiekviena konkreti kliento sutartis baigsis, kai sueis jos terminas.
Verta pažymėti, jog palūkanos taupomojo indėlio turėtojams buvo lygios 0 proc. Palyginimui, tuo metu „E.taupyklėje“ mokamos 1,75 proc., o pinigus laikant terminuotame indėlyje iki 3,25 proc.“ – nurodoma pateiktame komentare.
„Šiaulių banko“ ir SEB atstovai patikino, kad šiuose bankuose tvarka nesikeičia.
„Šiaulių bankas“ teikia taupymo paslaugas, tarp jų ir taupomuosius indėlius, kurių atsisakyti neplanuoja.
Klientai gali rinktis tiek terminuotuosius, tiek kaupiamuosius indėlius“, – rašoma „Šiaulių banko“ perduotame atsakyme.
Eglė Dovbyšienė, SEB banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė, patvirtino, kad SEB bankas ir toliau klientams siūlys dvi indėlių rūšis: terminuotuosius ir kaupiamuosius.
„Už kaupiamąjį indėlį, į kurį lėšas galima bet kada įmokėti ir vėl nemokamai jas pasiimti, neprarandant sukauptų palūkanų, SEB bankas šiuo metu siūlo 2,25 proc. metines palūkanas. Minimali kaupiamojo indėlio suma yra vos 1 euras“, – priduriama.
Taip pat minima, kad kaupiamasis indėlis tinka, kai norima sutaupyti neplanuotoms išlaidoms ar kitiems tikslams.
„Matome, kad gyventojai vis labiau naudojasi šiomis galimybėmis taupyti – gyventojų santaupos terminuotų ir kaupiamųjų indėlių forma nuo metų pradžios paaugo 2,5 karto. Šiuo metu 30 proc. gyventojų lėšų banke yra saugomos indėliuose“, – teigė E.Dovbyšienė.
Komentarą pateikė ir „Citadele“ bankas.
„Šiais metais, atsižvelgdami į klientų poreikius, rinkai pristatėme naują produktą – žaliąją taupomąją sąskaitą. Toliau stebėsime rinkos situaciją, klientų poreikius, ir į tai atsižvelgdami priimsime sprendimus, jei jų reikės“, –patikino „Citadele“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę.
„Luminor“ bankas savo klientams ir toliau siūlys dvi indėlių rūšis – terminuotąjį ir kaupiamąjį. Taip pat galima naudotis ir kitokiomis taupymo alternatyvomis.
„Kaupiamasis indėlis leidžia per tam tikrą laiką sutaupyti pinigų, kurie gali būti skirti konkrečiam pirkiniui. Pradėti taupyti galima vos nuo 10 eurų, vėliau indėlį galima papildyti norima suma pasirinktu periodiškumu ar tiesiog tuomet, kai yra tokia galimybė. Indėlio laikotarpis – nuo pusės iki vienerių metų. Šiuo metu atsiėmus kaupiamąjį indėlį po 180–359 dienų mokamos 2,75 proc. palūkanos, po 360–366 dienų – 3,5 proc. palūkanos.
Abiejų rūšių indėlius mūsų klientai mėgsta ir aktyviai naudoja, tad artimiausiu metu jų atsisakyti neplanuojame“, – komentavo Aušrinė Mincienė, „Luminor“ banko Kasdienės bankininkystės vadovė.
indėlissantauposSwedbank
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.