Skelbia, kiek studentams teks mokėti už vietą bendrabutyje: jeigu nepatinka, siūlo ieškotis kitur

2023 m. rugpjūčio 12 d. 19:46
Aukštosios mokyklos ruošiasi artėjantiems mokslo metams, kai bendrabučiuose apsigyvens studentai. Universitetų atstovai tikina – pernykštė situacija, kai dėl didelio studentų srautų vietų užteko ne visiems – nepasikartos. Tikimasi, kad vietos užteks visiems. Tačiau kylančios paslaugų kainos privertė dalį universitetų bendrabučių padidinti nuomos kainas.
Daugiau nuotraukų (6)
Būsimas ketvirto kurso studentas Lukas Kavaliauskas gyvena Vilniaus universiteto bendrabutyje. Pernai už gyvenimą triviečiame kambaryje mokėjo 44 eurus, dabar teks mokėti daugiau – 55 eurus. Lukas sako, kad gyventi bendrabutyje ramu, nuomos kaina nėra per didelė.
Tačiau papildomoms išlaidoms tenka užsidirbti, kad būtų galima kiekvieną mėnesį susimokėti už bendrabučio kambarį, maistą, transportą ir kitas atsakomybes.
Vieta Vilniaus universiteto bendrabutyje šiemet atsieis nuo 55 iki 240 eurų per mėnesį, priklausomai nuo kambario kokybės ir vietų skaičiaus jame.
Vilniaus universiteto kancleris Raimundas Balčiūnaitis teigė, kad kainos šiemet pakeltos minimaliai. To nebuvo daryta jau 15 metų.
Universitetas „Vilnius Tech“ šiemet bendrabučių kainų nekels, jos kaip ir pernai sieks nuo 80 iki 240 eurų.
„Energetikos resursų kainos ženkliai padidėjo ir buvome priversti didinti gyvenimo bendrabutyje kainas. Pernai jas padidinome ir šiais metais jau kainų kelti nebenumatome“, – minėjo „Vilnius Tech“ kancleris Vaidotas Trinkūnas.
Pernykštė situacija, kai ne visiems užteko vietų bendrabučiuose, pasak universitetų atstovų, nepasikartos. Šiemet triviečiuose kambariuose nebus leista gyventi tik dviese, o dviviečiuose negalės gyventi vienas studentas.
„Mes mokėmės iš praėjusių metų klaidų, kai tikrai buvo įtempta situacija dėl pasikeitusios situacijos nekilnojamo turto rinkoje, tačiau šiais metais jau jaučiame šiek tiek mažesnį susidomėjimą ir manome, kad tų problemų neturėsime, kaip turėjome pernai metais“, – dėstė R.Balčiūnaitis.
Vis dėl to, Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Paulius Vaitiekus sako, kad dar anksti prognozuoti, ar vietų bendrabučiuose užteks.
„Tiek su universitetais, tiek ir kolegijomis mes bendraujame nuo birželio mėnesio, kai davėme užklausas išsiaiškinti, ar jie pasiruošę, pasirengę sutalpinti tiek, kiek prognozuoja pirmakursių. Tai tada atrodė, kad viskas gerai, patikino, kad vietų visiems užteks. Na, ir šiandien dienai girdim na vieną kitą atgarsį, kad galbūt situacija nėra tokia. Bet dar kol kas nenorime daryti jokių išvadų, nes dar vyksta priėmimas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo P.Vaitiekus.
Dalis studentų skundžiasi dėl prastos bendrabučių būklės, tačiau dažnam atrodo, kad tai įprastas studentiškas gyvenimas. Vis dėlto pašnekovas sako, kad metas tokį stereotipą griauti ir galvoti, kaip situaciją pagerinti, kad studentai galėtų studijuoti oriai, o ne tik bandytų sudurti galą su galu.
Tuo metu „Vilnius Tech“ kanclerio teigimu, pakankamai nemažai investuojama į universiteto bendrabučio atnaujinimą, tačiau nėra pajėgumų iškart atnaujinti visus bendrabučius.
„Jeigu kažko netenkina kokybė, visada yra galimybė rinktis kažkokias alternatyvas“, – teigė jis.
Pasak LSS atstovų, negavę vietos savo universiteto bendrabutyje turi galimybę būti apgyvendinti kitų aukštųjų mokyklų bendrabučiuose, kuriuose yra laisvų vietų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.