„Nauji tvarumo sprendimai – svarbi mūsų strategijos ir kasdienės veiklos dalis. Nuolat ieškome būdų, kaip mažinti plastiko, popieriaus naudojimą, o į šiuos procesus įtraukiame ir savo pirkėjus. Jų žodis yra labai svarbus, nes tik įsiklausydami į klientų poreikius galime dar geriau pateisinti jų lūkesčius. O praktika rodo, kad turėdami galimybę, jie taip pat renkasi tvaresnį variantą. Taip jau įvyko, pavyzdžiui, su pastebimai sumažėjusiu itin lengvų plastikinių maišelių naudojimu. Tikimės, kad popierinių kvitų atsisakančių „Iki“ pirkėjų dalis taip pat augs“, – sako N. Kvietkauskaitė.
Pirkėjams „Iki“ savitarnos kasoje pasirinkus aplinkai draugiškesnį variantą ir atsisakius kvito spausdinimo, tinklui tai leis sunaudoti mažiau popieriaus. Taip bus prisidedama ir prie opios aplinkos taršos bei didelio atliekų kiekio problemos sprendimo.
„Mūsų pirkėjams rūpi tvarumo tema, todėl tikimės, kad galimybė prisidėti prie dar vienos tvarios iniciatyvos pradžiugins daugelį mūsų klientų. O tiems, kurie visgi pageidaus spausdintos jų kopijos, popieriniai kvitai ir toliau bus prieinami“, – sako N. Kvietkauskaitė.
Pirmasis tarp prekybos tinklų savitarnos kasas „Bitutė“ įdiegęs tinklas „Iki“ šiuo metu jų turi daugiau nei 800. Tęsiant aktyvų parduotuvių atnaujinimą visoje Lietuvoje planuojama, kad dar šiais metais savitarnos kasų skaičius pasieks 940.
Tvarūs sprendimai padeda tausoti gamtos išteklius
N. Kvietkauskaitė pažymi, kad pasiūlymas pirkėjams atsisakyti popierinio kvito – dar vienas nuoseklus žingsnis mažinant popieriaus naudojimą viso „Iki“ tinklo mastu.
Praėjusiais metais „Iki“ popierines kainų etiketes pakeitė elektroniniu lentynų ženklinimu daugiau nei pusėje šimto parduotuvių, šiuo metu elektroninius kainolapius turime jau 100 parduotuvių. Iki 2024 m. kovo mėn. pab. „Iki“ parduotuvėse bus panaikintos visos popierinės kainų etiketės. Skaičiuojama, kad taip bus sutaupoma apie 125 tonos popieriaus per metus.
Taip pat, praėjusiais metais „Iki“ nustojo platinti popierinius lankstinukus į klientų namus. Toks sprendimas leido leidinių tiražą sumažinti keturis kartus bei sutaupyti apie 20 tonų popieriaus per metus. Pirkėjų patogumui tebenaudojamas popierius yra draugiškas aplinkai – jis tinka perdirbimui.