Nepasiturinčiųjų gretos didėja
Kaunietė Vida – pensininkė. Ji pasakoja, kad visą gaunamą pensiją išleidžia nuomai, mokesčiams sumokėti. Turi ji ir kreditą, tad tenka mokėti ir šias įmokas. Vida skaičiuoja, kad maistui dažniausiai lieka vos 20 eurų, o tiek – toli gražu negana, todėl tenka naudosi „Maisto banko“ parama.
Šiemet paramos gavėjų gretas papildė ir ukrainiečiai.
Štai gruodį į Lietuvą su vaikais atvykusi Svetlana teigė jau įsidarbinusi, tačiau dar negavusi atlyginimo, tad pasinaudojo „Maisto banko“ parama.
„Pirmą kartą ją gaunu ir esu už tai labai dėkinga“, – sakė ji.
Beveik 185 tūkst. šalies gyventojų iki kovo vidurio sulaukė paramos, o vien „Maisto banko“ planuose – išdalyti apie 94 tūkst. maisto paketų.
„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius sako, jog išaugusį stokojančiųjų skaičių šiemet lėmė ekonominės ir geopolitinės priežastys.
„Akivaizdu, kad infliacija ir kainų didėjimas labiausiai paveikė pensinio amžiaus žmones arba vienišus tėvus, auginančius vaikus, taip pat tuos, kurie prarado darbą.
Turime nepamiršti, kad Lietuvoje yra ir žmonių iš Ukrainos. Didžioji dalis jų įsidarbino, bet yra dalis, kurie vis dėlto darbo nerado, tad jie irgi papildė paramos gavėjų gretas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai komentavo S.Gurevičius.
Visgi išaugusios kainos spaudžia ne tik nepasiturinčiuosius, bet ir aukojančiuosius. Prekėms pabrangus už tą pačią sumą gyventojai gali nupirkti mažiau, tad pastebima, kad ir paaukojama mažiau.
Paramą gali gauti ir daugiau uždirbantieji
Paramą maisto produktais gali gauti gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 235 eurų. Esant objektyvioms priežastims galimos išimtys.
„Yra savivaldybių, kurios remia gyventojus, gaunančius ir didesnes pajamas. Kiekviena situacija vertinama individualiai ir nusprendžiama, ar tos šeimos aplinkybės tikrai dėl išaugusių kainų ir kitų padidėjusių kaštų sudėtingos, ar tokia parama jiems reikalinga“, – paaiškino Monika Navickienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Parama nepasiturinčius gyventojus šiemet iš viso pasieks 6 kartus: kovo, balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Ji dalijama daugiau nei 600 punktų visoje Lietuvoje.