Kelioms dienoms traukia pas kaimynus
Nuo gruodžio 11 d. kasdien kursuojantis traukinių maršrutas iš Vilniaus į Varšuvą ir Krokuvą Lenkijoje sulaukė didelio susidomėjimo. Bendrovė „LTG Link“ pastebi, kad šiuo maršrutu populiaru rinktis 3–4 dienų keliones.
„Nors iki pirmojo traukinio jau buvo išpirkta didžioji dalis „LTG Link“ kanaluose parduodamų bilietų į savaitgaliais ir šventiniu laikotarpiu kursuojančius reisus, prikabinus papildomą vagoną daugiau žmonių galės keliauti į Lenkiją“, – anksčiau pranešė bendrovės atstovai.
„Vos per dvi bilietų pardavimo savaites „LTG Link“ kanalais gruodžio mėnesiui buvo parduota apie 1000 šio maršruto bilietų“, – teigė Linas Baužys, „LTG Link“ vadovas.
Kelionė iš Vilniaus į Varšuvą traukiniu kainuoja 25 eurus, o vykstantiems į Krokuvą – 30 eurų. Tuo metu kelionė autobusu atitinkamai gali siekti 20–30 eurų. Tačiau keliaujant automobiliu galima gerokai pakratyti piniginę – nuo Vilniaus iki Varšuvos yra daugiau nei 470 km atstumas, tad už tokią kelionę reikės pakloti tikrai daugiau nei 30 eurų.
Nagrinėjant viešbučių kainas toje pačioje Varšuvoje ar Rygoje (Latvija), kainos ne tokios ir malonios, tačiau su mažesniais norais galima ir sutaupyti.
Štai bent keli viešbučius ar apartamentus siūlantys tinklalapiai Naujųjų nakčiai teikia pasiūlymus, kurių kaina svyruoja nuo 33 eurų bendrabutyje iki kone 500 eurų prabangiame viešbutyje dviem žmonėms už naktį su pusryčiais ar be jų. Didžioji dauguma pasiūlymų – virš 100 eurų.
Varšuvoje praleisti gruodžio 31–sausio 1 d. naktį kainuotų dar mažiau. Štai dvivietį kambarį su bendru vonios kambariu galima išsinuomoti už 19 eurų, tačiau vis dar yra pasiūlymų ir norintiems prabangos. Viešbučiai ir ištaigingi apartamentai centre gali kainuoti ir per 700 eurų.
Lietuvoje tuo pačiu metu pasirinkimai gan panašūs. Šiai šventinei nakčiai du žmonės sostinėje gali sumokėti ir 30 eurų už kambarį, ir šimtais.
Vietų beveik nebėra
Įvairios Lietuvos kelionių agentūros siūlo tarpušvenčio ar naujametines trumpas keliones autobusu.
Tarkime, naujametinė kelių dienų kelionė į Rygą su nakvyne ir pažintiniu turu gali kainuoti daugiausia iki 200 eurų. Į šią kainą neretai įeina nakvynė, degustacijos, pasiplaukiojimai laiveliais, turistinių objektų aplankymas ar ekstremalesnės pramogos.
Kelionės autobusu į Šiaurės Lenkijos pakrantės miestus ar kitas žymesnes vietoves gali atsieiti panašiai: 100–200 eurų asmeniui papildomai sumokant už maistą ar kitas pramogas. Už tris dienas ir dvi nakvynes prabangiame viešbutyje galima surasti ir pasiūlymų iki 200 eurų.
Tarpušventį ar Naujuosius praleisti ant vandens taip pat nekainuoja daug. Tarkime, naujametinis arba kalėdinis kruizas Baltijos jūroje vienam asmeniui gali kainuoti virš kelių šimtų eurų. Tai gali būti kelionė maršrutu Talinas–Stokholmas–Tartu arba Helsinkis–Stokholmas–Talinas su šventinėmis pramogomis, nakvyne, vakariene.
Tačiau yra ir kiek brangesnių pasirinkimų – tokioms kelių dienų ant vandens pramogoms ir įskaičiuotomis ekskursijomis sausumoje ar valgiais vienas žmogus gali išleisti ir iki 500 eurų.
Kelionių organizatoriaus „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas portalui lrytas.lt minėjo, kad šventinėms kelionėms autobusu šiuo metu likusios vietos vos keliems žmonėms. Spalį ir lapkritį bilietus pirkę žmonės išlošė, nes dabar pasirinkimo beveik nebėra. Jo žiniomis, bendrovės organizuojamomis kelionėmis autobusu vyks apie 500 žmonių. Kelyje jie sutiks Naujuosius Baltijos šalyse, Lenkijoje ar kruize Baltijos jūroje.
Vien trys keliautojų pilni autobusai vyks į Stokholmą, kad pradėtų kelionę kruizu. „Keliautojai nori sutikti Naujuosius metus jūroje“, – kalbėjo R.Širvinskas.
Savarankiškomis kelionėmis per Naujuosius žmonės domisi jau nuo vasaros pabaigos, o spalį-lapkritį keliautojai rinkosi viešbučius, dėliojosi kelionės maršrutus. Į artimą užsienį neretai vyksta apsipirkti ir apipirkti artimuosius dovanomis iš Kalėdų miestelių ar parduotuvių, kur mažesnės kainos.
Tautiečius traukia šventiniai užsienio miesteliai – ypač žymieji Vokietijoje, Lenkijoje, Baltijos šalyse. Tarpušvenčiu sparčiausiai užsipildė autobusas į Laplandiją Suomijoje, taip pat šia kryptimi vykstama lėktuvu ar savo automobiliu.
Kelionėms į artimą užsienį gyventojai, pašnekovo pastebėjimu, vidutiniškai išleidžia ne tiek ir daug – apie kelis šimtus eurų, tačiau į Laplandiją tokios sumos jau neužteks.
Keliavimas labai intensyvus
„Nepaisant to, kad mažiau darbo dienų virsta šventinėmis, keliavimas labai intensyvus. Nors suaugusiems tai yra darbo dienos, vaikams ir mokytojams – atostogos, ir todėl kelionių poreikis labai didelis“, – naujienų agentūrai BNS teigė Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė.
„Jau viskas išpirkta. Labai sunku kažkur gauti vietų“, – pridūrė ji. Svarstoma, kad į užsienį tautiečiai patraukė dėl aukštos infliacijos šalyje ir noro pakeliauti po ilgo sėdėjimo namie per koronaviruso pandemiją. Lietuviai atostogų nori, tačiau ieško, kur galėtų atostogauti pigiau.
Mėgstamiausios kryptys: Kanarai ir Maldyvų salynai, Madeira, Egiptas, Marokas, slidinėjimo kurortai. Kiti renkasi trumpas pažintines keliones po Europos sostines.
Nuo Kalėdų iki Naujų metų praleisti užsienyje vidutiniškai kainuos apie 1 tūkst. eurų žmogui.