„Mums tinka tokia formulė, dėl kurios esame sutarę trišalėje taryboje, kuri šiandien veikia ir prie kurios mes iš tikrųjų kiekvienais metais dirbame. Jeigu kuri nors trišalės tarybos šalis, šiuo atveju darbdaviai, pasisako, kad mato tam tikrų trūkumų šitoje formulėje ir kad kažkoks kriterijus neveikia, tai jie turi su konkrečiu pasiūlymu ateiti ir pateikti argumentus“, – „ELTAI“ teigė I. Ruginienė.
„Dabar tai toks populistinis pasisakymas, kad viskas yra blogai dėl to, kad kyla minimali alga, tai mums yra nepriimtina“, – pridėjo ji.
LPSK vadovė paminėjo, kad bet koks MMA keitimo variantas, kurio rezultatas gali būti mažesnės algos, yra nepriimtinas šiandieninėje ekonominėje situacijoje.
„Jeigu ekonominė prognozė rodo, kad atlyginimai turi kilti, tada jie ir turi kilti. Bet koreguoti formulę tik dėl to, kad užtikrintume, jog atlyginimai turi nekilti ir rezultate tokių galimų sprendimų netgi gali mažėti, mums tokia pozicija yra nepriimtina“, – tvirtino ji.
„ELTA“ primena, kad Trišalėje taryboje verda diskusijos dėl minimaliosios mėnesinės algos skaičiavimo formulės, svarstoma į formulę įtraukti produktyvumo ir perkamosios galios rodiklius.
Tokį pokytį palaikantys pramoninkai teigia, kad atotrūkis tarp atlyginimų augimo ir darbo našumo augimo Lietuvoje yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje ir keliant atlyginimus aukščiau našumo ženkliai sumažėja Lietuvos prekių konkurencingumas. Tuo metu idėjos oponentai profsąjungose teigia, kad energetinių išteklių kainų augimas ir auganti infliacija yra priežastis sparčiai didinti, o ne mažinti MMA.