Šiuo metu daugelis savivaldybių tarybos sprendimu yra nustatę mokestį už kolumbariumo nišos suteikimą. Jis svyruoja nuo 300 iki 1,5 tūkst. eurų ir tai yra nemaža finansinė našta mirusiojo artimiesiems. Todėl nuspręsta, kad nuo šiol kolumbariumo nišos turi būti suteikiamos nemokamai.
Nustatytas tik kremuotiems žmogaus palaikams laidoti skiriamos kapavietės dydis – 1,32 kv. metro (1,10 m x 1,20 m), kelis kartus mažiau, negu įprastos kapavietės. Tai leis sumažinti sparčiai besiplečiančius kapinių plotus, kadangi kremuojama vis daugiau mirusių žmonių palaikų. Aplinkos ministerijos teigimu, dabar vienam kapui skiriama 3,75 kv. metro (1,5 m x 2,50 m), keliems kapams (šeimos kapavietei) – 7 kv. metrai (2,80 m x 2,5 m).
Pakartotinai laidoti nekremuotų žmogaus palaikų kape, kuriame jau yra palaidoti kremuoti žmogaus palaikai, nebus leidžiama, nes kremuoti palaikai laidojami negiliai (iki 1 metro gylyje), o urnose esančios kapsulės suyra negreitai.
Siekiant išvengti atvejų, kai mirusysis perlaidojamas į kitą vietą be atsakingo už kapavietės priežiūrą asmens žinios ar sutikimo, kapinių tvarkymo taisyklės papildytos nuostata, kad jei po ekshumavimo žmogaus palaikai bus perlaidojami, būtinas už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą atsakingo asmens rašytinis sutikimas, rašoma pranešime.
Dar vienas pakeitimas – Kapinių prižiūrėtojų kaupiamų duomenų sąrašas papildytas laidojančio asmens arba kito asmens, atsakingo už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą, fizinio asmens nuolatinės gyvenamosios vietos adresu, elektroniniu paštu, jei tokį turi, ir juridinio asmens elektroniniu paštu.
Keisti Kapinių tvarkymo taisykles, Visuomenės ir kapinėse palaidotų asmenų artimųjų giminaičių informavimo apie kapinių panaikinimą tvarkos, Kapinių prižiūrėtojo kaupiamų duomenų tvarkymo sąlygų ir Kapinių sąrašų sudarymo reikalavimų ir skelbimo savivaldybių interneto svetainėse tvarkos aprašus prireikė Seimui priėmus Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimus, kurie įsigalioja nuo šių metų lapkričio 1 d.