Ne visi keliauja su draugais ar šeimos nariais. Kiti, išsiilgę nuotykių, draugijos ieško internete.
„Sveiki. Moteris 61 metų iš Vilniaus ieško bendrakeleivės artimiausiu metu kelionei į Graikiją, Turkiją ar Ispaniją“, – rašoma viename skelbime.
„53 m. jaunatviška kaunietė labai mėgsta keliauti ir puikiai žino, kad su gera draugija viskas atrodo daug gražiau, todėl norėtų rasti tą draugiją! Labiau domina egzotinės kryptys, tačiau esu labai lanksti tiek krypties, tiek kelionės laiko atžvilgiu“, – skelbiama kitame.
„Ieškau senjorės, kuriai 60 ar daugiau metų, mėgstančios keliones. Šiuo metu susitartume dėl trumpesnių 3 ar 5 dienų kelionių ir artimesnių šalių su kelionių agentūra. Esu kaunietė, man per 60 metų“, – dėstoma trečiame.
31 šalį aplankiusi Nijolė Ruzgienė sako, kad mėgsta keliauti viena, tačiau į tolimus kraštus visada vyksta su artimaisiais. Vilnietė šiais metais jau lankėsi Tenerifėje ir planuoja 6 kartą vykti į Indiją.
„Pats nuostabiausias kraštas pasaulyje yra Lietuva, bet jis turi vieną blogą savybę – čia ilga ir pilka žiema. Tai tos pilkos žiemos per mano ilgą amžių jau gana. Tai aš ieškau vasaros. Man patinka keliauti beveik 2 mėnesius, kai čia nykiausias laikas po Naujų metų, iki kol pavasariu pakvimpa“, – „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo keliautoja.
Kelionių agentūrų darbuotojai pastebi tendenciją: keliauti panori kasmet vis vyresni žmonės. Vilnietė N.Ruzgienė sako, kad to priežastis – laikas.
„Kad žmogus vyresnis, tai nereiškia, kad jis nepajėgia ko nors. Mes viską puikiai pajėgiame. Mes turime daugiau laiko. Mes suprantame, kad to laiko turime mažiau gyvenime ir reikia keliauti šiandien, ir to neatidėti“, – aiškino ji.
Specialistai pastebi ir kitų pokyčių. Anksčiau žmonės atostogas planuodavo iš anksto ir dar žiemą pirkdavo kelialapius į šiltuosius kraštus, o pandemija privertė keisti įpročius – bilietų dairytis bene paskutinę minutę.
„Išlikęs turbūt baimės jausmo suformuotas įprotis, kad gal jei aš nusipirksiu po pusės metų, bus pandemija kažkokia ir aš neišskrisiu, arba ten prarasiu pinigus ir visa kita, o kai perku paskutinę minutę, tai žino, kas bus, ir bus ramu“, – svarstė „Kelionių panoramos“ vadovė Kristina Graužinienė.
„Paskutinės minutės pasiūlymų tikrai yra. Ypač tie, kurie nėra pririšti, pavyzdžiui, prie šeimos arba darbo, jiems yra tiesiog saugiau taip planuotis ir jie tikrai renkasi paskutinės minutės pasiūlymus“, – antrino ir „Novaturo“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė.
Karas Ukrainoje taip pat veikia žmonių elgesį planuojant atostogas. Atsiranda ir tokių, kurie išsako norą keliauti tik į tuos miestus, kuriuose mažesnė tikimybė susidurti su rusų tautybės žmonėmis.
„Tikrai yra tokių užklausų. Iš visų užklausų kiekio galbūt 5 proc. išreiškia tokį pageidavimą. Taip, aš juos suprantu, bet tai yra sunkiai įmanoma“, – sakė K.Graužinienė.
„Mes daugiau klausimų sulaukiame ne apie pačias kryptis, bet apie viešbučius, nes Turkijoje yra regionų, kuriuos tradiciškai mėgsta piliečiai iš Rusijos. Kiti regionai yra labiau pamėgti skandinavų, britų, vokiečių“, – kalbėjo D.Zapkutė.
Pasak kelionių agentūrų specialistų, kelionei lietuviai vidutiniškai išleidžia 700 eurų ir renkasi atostogauti savaitę. Populiariausios kryptys išlieka Turkija, Graikija ir Kroatija, o Bulgarijos populiarumas šiais metais sumenko.