Fotelių, televizorių, padangų ir kėdžių bet kur nebemėtysite: baus nedelsiant ir griežtai

2021 m. lapkričio 21 d. 09:48
Gintarė Kavaliauskaitė
Už paliekamas prie šiukšlių konteinerių didelių gabaritų atliekas ar kitus panašius pažeidimus gyventojai nuo šiol bus baudžiami griežčiau. Anksčiau už pirmą pažeidimą grėsė tik įspėjimas, dabar piniginę krapštyti teks iškart.
Daugiau nuotraukų (10)
Prie konteinerio paliekamos padangos, kėdės ar net sofos. Už pirmą tokį pažeidimą anksčiau grėsė tik įspėjimas, tačiau Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisą – nuo šiol šiukšlintojams iškart teks mokėti piniginę baudą.
„Praktikoje įspėjimas buvo labai retai taikomas, nes nusižengimo tyrimas reikalauja ir gana nemažai administracinių resursų. Dėl įspėjimo ir pačios institucijos, kurios turėdavo pradėti tyrimus, dažniausiai vengdavo juos pradėti, nes reikia surinkti nuotraukas, įrodymus, kažkas turi viską užfiksuoti, atlikti tyrimą.
Tik įspėjimas demotyvuoja atlikti visą šitą procesą, nes visi tikrai yra užsiėmę“, – „Lietuvos ryto“ televizijai aiškino Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narys Audrius Petrošius.
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius šio pakeitimo nauda abejoja. Be to, už ne vietoje paliktas didžiųjų gabaritų atliekas jau dabar moka ne tik pažeidėjas. Išvežimo išlaidas atlygina gyventojai, kurių daugiabučiui priklauso atitinkamas konteineris.
„Svarbiau yra kokiomis priemonėm nustatomi pažeidimai. Pavyzdžiui, Vilniaus mieste įrenginėjama daugiau kamerų, yra stebima aplinka ir panašiai – tai turbūt svarbesnis efektas, negu šitas, deja, pakeitimas“, – sakė Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Tomas Vaitkevičius.
Tačiau pastebima, kad gyventojų rūšiavimo įpročiai keičiasi.
„Kiekvienais metais apie 30 proc, daugiau žmonių ir daugiau atliekų atkeliauja į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles ir atitinkamai mažiau didžiųjų gabaritų atliekų nuo konteinerių yra surenkama“, – pastebėjo T.Vaitkevičius.
Palyginti su praėjusiais metais, didžiųjų gabaritų atliekų, paliktų prie konteinerių, randama apie 50 procentų mažiau. Gyventojai jas dažniau veža į atliekų surinkimo aikšteles.
„Bus tos baudos – ir manau, kad gerai. Nereikia palikti atliekų ten, kur negalima. Dažnai matau ne vietoje palikta gana daug atliekų. Neatsakingi žmonės. Aš padangas pirmą kartą gyvenime keičiu, tai, va, pirmą kartą išvežu, – „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo į atliekų surinkimo aikštelę padangas atvežęs vyras.
„Norėjau seną klozetą išsivežti, bet kažkas paėmė. Bet visas atliekas, kiek galiu dažniau, bandau išvežti kur reikia“, – patikino jis.
„Šiandien atvežėme seną fotelį. Atiduosime jį į stotelę, gal kažkas dar pasinaudos“, – sakė kiti pakalbinti vyrai.
Į aikšteles gyventojai gali atvežti ir dar tinkamų naudoti daiktų: baldų, drabužių, knygų. Praėjusiais metais atiduota per 100 tūkstančių tonų daiktų, kurie prikelti antram gyvenimui.
„Tai yra labai vertinga vieta, kur žmonės gali dalintis daiktais, rūpintis tvarumu. Taip jie prisideda prie problemų išsprendimo, prie įvairių organizacijų, tokių kaip „Maisto bankas“, „Caritas“, „Raudonasis kryžius“ ir kitų“, – pasakojo „Dėkui“ stotelės koordinatorė Karolina Mumgaudytė.
Už pirmą kartą ne vietoje paliktas didelių gabaritų atliekas gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų.
baudos^Instantatliekos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.