„Parduodama vestuvių data 2021-11-11 15:00, Vilniaus santuokų rūmai“, – toks įrašas paskelbtas vienoje skelbimams apie parduodamus daiktus skirtoje grupėje.
Susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolanta Kuzmiene, ji portalui lrytas.lt sakė, kad skyrius atvejį vertina neigiamai. „Sunku komentuoti kitų asmenų veiksmus ir žinutes, įkeltas į socialinius tinklus.
Susisiekėme su pareiškėja, kuriai paskirta būtent ši data. Jaunoji patvirtino, kad pati įdėjo minėtą skelbimą į socialinius tinklus. Apie teisines pasekmes pareiškėja buvo informuota, tad po pokalbio pažadėjo skelbimą išimti. Taip pat patvirtino, kad planuoja atvykti ir susituokti jai paskirtą dieną“, – patikino J.Kuzmienė.
Vedėja taip pat patvirtino, jog anksčiau su tokia situacija susidurti nėra tekę. „Norint įregistruoti santuoką, jaunieji pirmiausia turi pateikti prašymą, o santuokos data paskiriama ne anksčiau negu po mėnesio. Visi laisvi santuokų registracijos laikai yra skelbiami www.vilnius.lt.
Ne kartą yra buvę, kai pora išsirenka norimą datą, bet tuo pačiu metu kita jaunųjų pora jau pildo prašymą ir pasirenka tą pačią datą – taigi, laisvi laikai pasirenkami akimirksniu.
Taigi, atkreipiame dėmesį, kad pareiškėjos netinkamas veiksmas niekaip negalėtų užtikrinti, kad santuokos data būtų perleista kitiems asmenims, nes norint susituokti, pirmiausia reikia atlikti teisės aktuose numatytus reikalavimus“, – pasakojo ji.
Apie tokį skelbimą išgirdusi vestuvių planuotoja Laura Vagonė labai nustebo – tokį atvejį ji girdinti pirmą kartą. „Aš net manau, kad tai labiau juokelis. Būtų labai keista, jei toks pardavinėjimas vyktų iš tiesų“, – svarstė ji.
O jei tai ne pokštas, L.Vagonės manymu, vargu, ar atsirastų pirkėjų. Data ne visai vestuvinė – lapkričio, o ne vasaros, vestuvių sezono, metu. „Sezono metu būna, kad kiek daugiau klientų renkasi įdomias datas. Tačiau neteko matyti, kad vieni iš kitų bandytų tas datas išmušti – taip nebent būna su vedėjais, grupėmis“, – pasakojo vestuvių planuotoja.
Anot jos, planuojantiems vestuves jauniesiems šiuo metu nesą didelio skirtumo, ar jų vestuvių data būsianti „graži“, ar ne. Šis sezonas parodęs, kad žmonėms net nebesą skirtumo, ar vestuves kelti savaitgalį, ar ne.
„Vestuvės keliamos ir pirmadienį, ir trečiadienį, ir ketvirtadienį, tos lyginės datos nebėra tokios patrauklios. Netgi penktadienio, 13 d., žmonės nebebijo, nors anksčiau vengdavo. Taip nutiko dėl to, kad dabar apskritai sunku rasti datą, kada vienas ar kitas paslaugų tiekėjas bus laisvas“, – portalui lrytas.lt sakė L.Vagonė.
Vestuvių planuotojos teigimu, prie to prisidėjusi koronaviruso sukelta situacija praėjusiais metais: tie, kurie negalėjo kelti vestuvių per karantiną, jas nukėlė ir vestuvių sezono datas užėmė daug anksčiau negu visi buvo įpratę. „Yra žmonių, kurie vestuves nusikėlė į 2022 metus, tad kitais metais situacija gali būti tokia pati“, – prognozuoja ji.
Visgi nusprendusius įsigyti šią parduodamą datą L.Vagonė ragina prieš tai pasidomėti visomis smulkmenomis – ar įmanoma perkeisti būsimų sutuoktinių vardus, mat rezervuojant datą reikia sumokėti mokestį ir priduoti dokumentus.
„Taip pat reikia vėliausiai mėnuo iki vestuvių priduoti dokumentus Civilinės metrikacijos skyriui, tad tie, kurie sumanytų įsigyti šią datą, turėtų ilgai nedelsti ir paskubėti tą padaryti iki spalio 11 d.“ – juokėsi vestuvių planuotoja.
Taip pat L.Vagonė sako nemananti, kad toks reiškinys išplis. O jei taip ir nutiktų, ji smerkti tokių pardavėjų nebūtų linkusi. „Jeigu žmonės išsirinko datą, bet nusprendė nebesituokti, apie tai turi pranešti metrikacijos biurui. Tai gal ir nusprendė kam nors perleisti tą datą – juk sumokėjo mokestį, tai kodėl jo neatgavus? Įdomu, ar pavyks tai padaryti“, – svarstė ji.