„Šiais metais turto deklaracijas dėl užimamų pareigų turėjo pateikti daugiau kaip 102 tūkst. gyventojų, iš kurių apie 101 tūkst. savo pareigą atliko laiku“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, pridurdamas, jog nedeklaravusių turto dar yra apie 1,1 tūkst. gyventojų, kurie jau sulaukė VMI priminimų ir turėtų tai padaryti nedelsdami.
Viešai skelbiamuose turto deklaracijų duomenų išrašuose galima palyginti kelių skirtingų laikotarpių asmens ir jo sutuoktinio (-ės) pateiktas turto deklaracijas, išskirti, kuri turtą deklaravusio asmens piniginių lėšų ar nekilnojamojo turto dalis yra Lietuvoje, o kuri – užsienyje.
Papildomai pateikiama 200 didžiausią turtą deklaravusių asmenų skiltis (pavadinta „Deklaruotas didžiausias turtas“). Tuo atveju, kai gyventojas nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, jo duomenys nėra paskelbti ir VMI sistemoje.
VMI primena, jog pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą (GTDĮ) 2020 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo Seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai.
Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys ir jų šeimos nariai.