Ne tik viešbučiai laido kritikos strėles į subsidijų lubas – valdžia apie tai nutylėjo

2021 m. vasario 27 d. 11:00
Kornelija Mykolaitytė, ELTA
Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė kritikuoja antrame pagalbos verslui pakete numatytas 100 tūkst. eurų subsidijų lubas ir sako, kad tai verslui nenaudinga bei nebuvo su juo derinta.
Daugiau nuotraukų (11)
„Dauguma verslo viešbučių uždaryti dar nuo praeitų metų kovo 16 dienos ir, išskyrus paskolas, atidėtus mokesčius ir prastovas, darbuotojų atlyginimams nėra gavę jokios paramos.
Dabar subsidijų schema yra pakeista į mums nenaudingą, kuri visiškai nebuvo derinta su verslu“, –  sakė E.Šiškauskienė.
Jos teigimu, su Ekonomikos ir inovacijų ministerija buvo derinta kita paramos schema.
„Buvome sugalvoję labai socialiai teisingai. Jei tų verslų apyvarta krito 60 proc., tai būtų logiška, kad išmokėta suma būtų derinama su sumokamu gyventojų pajamų mokesčiu ir apyvarta: sumokėjai GPM daugiau – gavai daugiau, sumokėjai mažai GPM – gauni mažiau“, – sakė asociacijos prezidentė.
„Vyriausybė patvirtino visai kitą modelį: jeigu įmonė turi 7 viešbučius, tai gauna 100 tūkst. eurų, ne daugiau. Žodžiu, nustatytos lubos, kad praktiškai nieko verslas negautų metus laiko būdamas uždarytas“, – aiškino E.Šiškauskienė.
Jos teigimu, paramos paketas turėtų būti koreguojamas, pašalinant 100 tūkst. eurų lubas. Taip pat, pasak asociacijos prezidentės, reikia pamažu galvoti apie verslo atidarymą.
„Su verslu niekas nederinama, nežinome, kaip ir ką planuoti.
Mūsų sektoriuje 42 tūkst. darbuotojų, ir juos reikės susigrąžinti į įmones, įdarbinti. Jeigu nebus subsidijų grįžtantiems į darbą, tai nežinau, kaip verslas startuos nuo nulio ir pradės dirbti“, – sakė asociacijos prezidentė.
Pasak E.Šiškauskienės, nors dalis viešbučių priima svečius, tai veikiau yra veiklos imitacija.
„Apribotas judėjimas tarp savivaldybių, tai savo mieste ko eiti į tą viešbutį? Nebent kokią šventę atšvęsti, nes kambariuose galima padengti stalą dviem žmonėms. Bet tai galima pavadinti veiklos imitacija.
Jeigu iš 400 kambarių viešbutyje 10 kambarių yra užimti, argi čia veikla?“ – teigė viešbučių ir restoranų atstovė.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė yra sakiusi, kad planuojama, jog antras pagalbos verslui paketas startuos kovą.
Į šio paketo paramą galės pretenduoti įmonės, kurių apyvarta kritusi 60 proc. ir daugiau. Bus vertinama vidutinė vieno mėnesio veiklos apyvarta nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų sausio 31 dienos, palyginti ją su 2019–2020 metų tuo pačiu laikotarpiu.
Subsidijų dydis bus apskaičiuojamas pagal 2019 metais sumokėtą su darbo santykiais susijusių pajamų GPM ir sudarys ne mažiau kaip 60 proc. GPM.
Vienkartinė subsidija sieks ne mažiau kaip 500 eurų, didžiausia galima jos suma – 100 tūkst. eurų.
Įmonės, kurios jau yra išnaudojusios 800 tūkst. eurų valstybės pagalbos limitą, galės pasinaudoti alternatyva: paramos intensyvumas priklausys ne nuo apyvartos sumažėjimo, o nuo neapmokėtų pastoviųjų išlaidų, tokių kaip sąskaitos už patalpų nuomą, komunalinius mokesčius ir kt.
Subsidija negalės viršyti 70 proc. nepadengtų pastoviųjų sąnaudų, o labai mažoms ir mažoms įmonėms ji neturėtų viršyti 90 proc. nepadengtų pastoviųjų sąnaudų. Turi būti apskaičiuojamos 2021 metų vasario 1 dienos– 2021 metų balandžio 30 dienos laikotarpio išlaidos. Maksimali subsidijos suma taip pat galės siekti 100 tūkst. eurų.
Šioms subsidijoms skirta 70 mln. eurų.
Priemonė šiuo metu derinama su Europos Komisija.
 
subsidijaviešbučiai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.