Panevėžietė Laura tikrina darželyje gautų produktų galiojimo terminus. Paaiškėjo, kad dalį ugdymo įstaigos auklėtinių pasiekė seni produktai.
„Buvo pasibaigusio galiojimo jogurtas, obuolių sultys, kiti tėveliai rodė, kad mėsa irgi pasibaigusio galiojimo“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo panevėžietė Laura.
„Asmeniškai aš gavau du kilogramus miltų, ryžių, „Senelio košės“ kruopų, šaldytų braškių, sulčių. Mes taip suglumom, nes pas mus bent sultys buvo pasibaigusio galiojimo, kiti gavo kitų pasibaigusio galiojimo produktų“, – savo patirtimi pasidalijo ir Aliona.
Senais produktais apdalinti ugdymo įstaigos auklėtiniai, kurie turėjo izoliuotis dėl darželio darbuotojai patvirtinto koronaviruso. Darželio direktorės teigimu, senais produktais šeimas apdalijo sandėlininkė.
„Pirmiausia, tai – aplaidus darbas, nes tokius produktus privalome nurašyti. Tai viena. Kitas dalykas – truputį sutrikęs buvo ir tiekimas, nes šiai dienai sąrašuose turime 216 vaikų, o lankomumas vidutiniškai karantinui prasidėjus krito iki 70-80 vaikų. Taip ir liko tie produktai“, – aiškino Panevėžio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Edita Tinkūnienė.
Darželio skaičiavimu seni produktai pasiekė 11 auklėtinių šeimas.
Paklausta, ar tėvai gali būti tikri, kad pasenę maisto produktai nesunaudojami gaminant maistą darželyje, direktorė atsakė: „Turite suprasti, kad taip tikrai negali būti. Yra audituojamas, tikrinama, dirba ne vienas žmogus“.
Per karantiną produktų daviniai priklauso visiems nemokamą maitinimą gaunantiems priešmokyklinukams.
Panevėžio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Burbienė „Lietuvos ryto“ televizijai teigė, kad toks atvejis – pirmasis miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Šiuo metu vykdomas tyrimas, laukiama iš vadovo oficialaus pasiaiškinimo.
Įstaigos vadovė senais produktais vaikus apdalijusią sandėlininkę planuoja atleisti. Po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo gresia ir piniginė bauda.