Įsibėgėja prekyba eglutėmis: specialistai atskleidė, kurios Lietuvoje turi didžiausią pasisekimą Kiek už eglutes paklosime šiemet?

2020 m. lapkričio 26 d. 19:12
Nors dar tik lapkričio pabaiga, tačiau didžiausi Kalėdų gerbėjai jau pradėjo gyventi švenčių ritmu. Jei norite namus dekoruoti įspūdinga eglute, už ją gali tekti pakloti net ir triženklę sumą. Specialistai papasakojo, kokios žaliaskarės Lietuvoje turi didžiausią pasisekimą ir už kiek šias metais galima nusipirkti kalėdinę eglutę.
Daugiau nuotraukų (7)
Prekyba eglutėmis įgauna pagreitį
„Jau šį savaitgalį prekyboje pasirodys vazonuose augančios eglutės. Tokios žaliaskarės yra itin populiarios, nes praėjus Kalėdoms ir žiemos sezonui, žmonės jas gali persisodinti šalia savo namų, soduose ar sodybose“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Eglučių kainos šįmet bus panašios kaip ir pernai. Pasak E. Dapkienės, pirkėjai galės rinktis iš įvairaus dydžio ir rūšių vazoninių eglučių – paprastų, sidabrinių ar „Conica“ veislės.
Beje, mažosios dekoratyvinės „Conica“ veislės eglutės tampa vis populiaresnės, nes jomis žmonės puošia šventinį stalą, kambarių palanges.
„Taip pat prekiausime kirstais kėniais bei lietuviškomis žaliaskarėmis, kurias užsakėme iš Lietuvos augintojų dar vasarą. Žmonės galės įsigyti ir kėnių šakų bei iš jų padarytas eglutes, vainikus“, – apie šventines dekoracijas pasakoja E. Dapkienė.
Piniginių tuštinti neprireiks
Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos medelynų atstovai sutartinai teigia, jog eglučių kainos šiais metais bus tokios pačios, kaip ir pernai.
Klaipėdos rajone įsikūrusios bendrovės „Želdiniai tik jums“ direktorė Vilma Ilginienė teigia, kad, priklausomai nuo rūšies ir aukščio, medelių kainos svyruoja nuo 10 iki 119 eurų.
Kaip ir kasmet, eglučių, eglių bei pušų šakų galima įsigyti ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos padaliniuose, apimančiuose visą Lietuvos teritoriją.
Pasak Valstybinės miško urėdijos atstovų, paprastoji eglė vazone kainuos 8–40 eurų. Daugiau gali tekti pakloti už kėnį ar sidabrinę eglę vazone – šių augalų kainos prasideda nuo 15 eurų.
Vienas įspūdingiausių, tačiau ir brangiausias pasirinkimas galėtų būti plantacijoje auginta sidabrinė eglė „Glauca“, kurios kaina gali siekti net 110 eurų.
Visose vietose, kur Valstybinių miškų urėdija vykdys prekybą, kainos bus vienodos. Verta atkreipti dėmesį, jog prekybos eglutėmis vietose grynaisiais pinigais atsiskaityti nepavyks.
Tendencijos nesikeičia
Prekybininkų paklausus, ar jaučiama, kad eglutes žmonės pradeda pirkti vis anksčiau, jie sako, kad pirkimo tendencijos kinta nežymiai.
„Gal vienas kitas ir nusipirko anksčiau nei pernai, bet tikrai ne masiškai“, – pasakoja bendrovės „Želdiniai tik jums“ direktorė Vilma Ilginienė. Pasak jos, populiariausios lieka melsvaspyglės ir paprastosios eglės. Vis dėlto žmonės vis dažniau renkasi ir kėnius, nes jų spygliai nei duria, nei byra.
Vienas iš sprendimų – puošti namus dirbtine eglute. Nors ji ir pagaminta iš plastiko, tačiau džiugins ne vieną sezoną.
„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, kad dirbtinės kalėdinės eglutės yra pradedamos pirkti šiek tiek anksčiau, o gyvų eglučių paklausa tradiciškai būna gruodžio mėnesio pradžioje.
Specialistai teigia, jog prieš Kalėdas atsiranda vis daugiau prašymų ir klausimų, o ką gi pasodinti ir kaip padekoruoti lauko terasas, paradinius įėjimus.
„Puikus sprendimas – nykštukinių eglučių ar kėnių kompozicijos, kurios gali likti vazonuose ir ateinančiam vasaros sezonui, – patarimais dalijasi Kauno rajone esančio Garliavos medelyno atstovė Kristina Žėbė. – Jei norite nusipinti Advento vainiką ar pasidaryti kokią kalėdinę puokštę, siūlome itin populiarias ir labai puošnias mėlynas kvapiojo kėnio šakas.“
Ekologiškiausias sprendimas – eglutę persodinti
Pasibaigus šventiniam laikotarpiui, atsisveikinimas su kalėdine eglute neretai tampa galvos skausmu.
Žaliaskarių negalima išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, palikti kiemuose ar pamiškėse, tad, dar prieš įsigyjant gražiausia švenčių puošmeną, verta pagalvoti, ką su ja bus galima nuveikti po to.
Jei eglutė gyvybinga, ją kai kurie medelynai priima atgal ir pavasarį pasodina į gruntą, taip suteikdami medeliui dar vieną šansą, tačiau tokias paslaugas teikia ne visi eglučių prekeiviai, tad galimybėmis ir sąlygomis reikėtų pasidomėti dar prieš medelį perkant.
Dar vienas įdomus variantas – kalėdinės eglutės nuoma. Prieš ketverius metus šia veikla užsiimti pradėjęs Klaipėdos universiteto botanikos sodas šiais metais eglučių rezervaciją pradėjo dar spalio viduryje.
„Mūsų medeliai, keliaujantys į klientų namus, yra tvirti, įsišakniję. Grįžusius juos kruopščiai prižiūrime ir palepiname, kad kitąmet jie galėtų vėl svečiuotis Kalėdas švenčiančių žmonių namuose“, – sako KU Botanikos sodo Dendrologinės kolekcijos kuratorė Jurgita Ignotienė.
Skirtingų ūgių ir rūšių žaliaskarių nuoma kainuos skirtingai – nuo 10 iki 28 eurų, bet jeigu eglutę išsinuomojęs žmogus po švenčių į Botanikos sodą ją atveš gyvą ir sveiką, jam bus grąžinta pusė sumos.
Eglučių nuoma Lietuvoje vis populiarėja, tad šią paslaugą teikia ne tik botanikos sodai, bet ir vis daugiau medelių prekeivių.
eglėInstacarteglutės
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.