Šį šeštadienį jų akivaizdžiai buvo mažiau. Galimas daiktas, jog vieni marijampoliečiai vengė viešo susibūrimo dėl šalyje įsišėlusio koronaviruso, kiti neatėjo pabūgę pranešimų apie stipriai užterštą orą dėl Rusijoje ir Ukrainoje degančių miškų, ar lietingą dieną nusprendė praleisti namuose.
Apie „Sūduvos kraitę 2020“ buvo paskelbta dar rugsėjo pradžioje, tačiau marijampoliečiams kilo dvejonių, ar šventė įvyks, kai prieš kiek laiko Vyriausybės atstovai pareiškė, jog nuo spalio 1-osios bus draudžiamos įvairios miestų šventės ir mugės, kuriose gyventojai dažniausiai nepaiso saugaus atstumo, nedėvi apsaugos priemonių.
Socialiniuose tinkluose marijampoliečiai spėliojo, ar įvyks tradicinė rudens šventė, ką nuspręs savivaldybė.
Kai pastaroji paskelbė, jog „Sūduvos kraitė“ visgi įvyks, virtualioje erdvėje užvirė diskusija.
Vieni teigė, jog šventei netinkamas metas, nes po jos gali rastis „karūnuotųjų“, nors pastaruoju metu Marijampolėje nėra sergančiųjų, ironizavo, jog šventę nuspręsta organizuoti, kad prieš rinkimus dar spčtų pasireklamuoti įvairūs politikai.
Kiti tvirtino: „Kam nepatinka, tegu neina. Gyvenimas nesustoja ties ligomis, – jų visada buvo ir bus. Juk neužsidarysi namie tarp keturių sienų. Laikykitės rekomendacijų ir nereikės piktintis“.
„Sūduvos kraitės“ organizatoriai šiemet atsisakė seniūnijų kiemelių tradicijos, nes juose nebūtų įmanoma laikytis saugaus atstumo.
Į šventę einantys žiūrovai privalėjo užsiregistruoti iš anksto, tačiau tokių buvo nedaug.
Kaukes dėvėjo dauguma marijampoliečių, atėjusių įsigyti amatininkų dirbinių, sodinukų, dekoratyvinių augalų, kulinarinio paveldo gardumynų ar rudens gėrybių.
Šventėje tradiciškai buvo apdovanoti geriausi ūkininkai, kaimo tradicijų puoselėtojai, konkurso „Žydinti Marijampolė“ nugalėtojai.
Jubiliejinėje „Sūduvos kraitėje“ vyko respublikinis senjorų liaudiškų šokių grupių festivalis „Supynėm šokių pynę“.