Sostinėje įsisiūbuoja „Tautų mugė“: atrodo, kad karantino nė nebūta

2020 m. rugsėjo 18 d. 14:11
Nors Vilniuje „Tautų mugės“ prekybininkų palapines ir griauna vėjas, tačiau tiek jie, tiek pirkėjai muge džiaugiasi kaip niekad. Pardavėjai tikina, kad pirkėjų netrūksta, prekyba einasi net labai gerai, o pirkėjai sako pasiilgę renginių.
Daugiau nuotraukų (35)
Atrodo, kad karantino nė nebūta – mugėje šurmuliuoja gausybė žmonių. Prie Vinco Kudirkos paminklo statoma scena, netoliese galima rasti prekiaujančių papuošalais, drabužiais, sūriais, metalo dirbiniais, saldumynais ir kitomis gėrybėmis.
Reikia džiaugtis kiekviena muge
Natūralaus akmens apyrankėmis prekiaujantis „Eva Jewelry“ savininkas Evaldas Jonušas įsitikinęs, kad reikia džiaugtis visomis mugėmis. „Tai pasimatymas su žmonėmis, pabendravimas. Žinoma, žmonių mažiau, yra visokių apribojimų, bet kol leidžia, tai ir stengiuosi išeiti ir pasirodyti“, – pasakojo jis.
Šiandien labiausiai perkamos granato, jaspio, tigro akies, rožinio kvarco akmens apyrankės, vardijo prekiautojas. Akmenys joms atkeliauja iš Afganistano, Pakistano, Madagaskaro, o jei kas suabejoja akmens natūralumu, E.Jonušas parodo Lietuvos prabavimo rūmų pažymėjimus.
Apyrankių kainos čia itin priklauso nuo akmens ir svyruoja nuo 8 Eur iki 100 Eur.
Verslininkas apgailestavo, kad tuos verslus, kurie dalyvauja mugėse, karantinas paveikė labai neigiamai, tačiau džiaugėsi, kad buvo atsigavusi internetinė prekyba. „Bet pavyzdžiui man išėjimas į mugę, apyrankių pristatymas žmonėms, kad jie galėtų jas pasimatuoti, apžiūrėti, yra labai patogu“, – tvirtino jis.
Visgi kol kas prekyba dar nėra visiškai atsigavusi – E.Jonušas sako pastebintis, kad karantinas apribojo žmonių resursus, dėl ko šiek tiek smuko prekyba, mat papuošalai visgi nėra pirkimo būtinumo prekė.
Prekyba einasi labai gerai
Fermentiniais ir natūraliai brandintais sūriais prekiaujantis „VE Ūkis“ savininkas Daumantas Navickas džiaugėsi, kad žmonės perka visai neblogai. „Palaukit, tuoj pažiūrėsiu..., – sako atsiversdamas čekių knygelę, o tada užverčia ir nusišypso. – Gal net ir visai gerai“.
Čia sūrio kilogramą galima įsigyti už 15 eurų. Ir perka sūrius visi, juokiasi verslininkas: „Būna, kad ir vaikai išsirenka, o tėvai nuperka“.
D.Navickas taip pat apgailestavo, kad karantinas prekybą labai paveikė. „Pavyzdžiui, to, ką uždirbdavome per praeitas muges, per pavasarį vykusią Kaziuko mugę uždirbome tik 20 proc. Man, kaip mažam verslininkui, tai labai stipriai pasijautė“.
Atėjo apžiūrėti
Aštuonerius metus saldainiais bei meduoliais prekiaujantis Alvydas skundėsi, kad šiandien lankytojai perka labai mažai. Vyras teigė, kad karantinas smarkiai paveikė prekybą, tačiau žmonės retai derasi.
„Mugėje trūksta labai užsieniečių. Perkamiausi dalykai yra meduolis širdelė su užrašu ir saldainis gaidelis. Meduolių kainos svyruoja nuo dviejų iki keturių eurų“, – teigė Alvydas.
Vidmantas, prekiaujantis duona, šimtalapiais bei medumi pasakojo, kad kol kas prekyba yra labai silpna, tačiau į vakarą tikisi geresnės. Prekybininkas sulaukė jau ir tokių pirkėjų, kurie derėjosi, ir tų, kurie paliko arbatpinigių.
„Karantinas sumažino prekeivių skaičių, tačiau galvojau, kad bus dar blogiau. Duonos kilogramo kaina siekia keturis eurus, šimtalapio – 12 eurų. Čia mūsų šeimos verslas, todėl tėvai viską kepa, o aš parduodu. Prekiauju apie penkerius metus, o tėvai jau dirba net 20 metų“, – kalbėjo Vidmantas.
Prekybininkas dar dalyvavo Kaziuko mugėje, tačiau prekyba buvo labai bloga.
„Sostinės dienų“ jis taip pat nepraleido, tačiau juose prekyba, kur kas labiau nudžiugino.
Tuo metu 30 metų mediniais šaukštais prekiaujanti Roma pasakojo, kad prekyba šiemet labai silpna. Šaukštelius pas prekybininkę galima įsigyti nuo 1 euro iki 2,5 euro.
Roma sakė, kad tai yra mažas šeimos verslas, kuriame dirba tris žmonės. Šaukštelius šeima gamina po 30 vienetų ir tai jiems užtrunka apie savaitę.
„Mugėje jaučiama nežinomybė, nes daugiausia perka smulkmenas. Populiariausios prekės, šaukšteliai ir mentelės“, – teigė Roma.
Ji neseniai vykusiose „Sostinės dienose“ nedalyvavo, nes esą buvo labai įdomi atranka ir niekaip nepavyko susikalbėti su organizatoriais, taip pat buvo didelės kainos už vietą mugėje.
Lankytoja Marija pasakojo, kad mugėje apsilanko karts nuo karto. Moteris koronaviruso bijo, tačiau mano, kad ją vėjas išgelbės nuo visų pavojingųjų virusų.
„Orientuojuosi pagal mamos poreikius. Mano mama yra didžiausia kaimiško pyrago gerbėja, todėl visada perku pyragą. Įvairių medinukų, keramikos jau esame prisipirkę sočiai, net draugus Vokietijoje esu juos apdalijusi. Šiandien mugei planuoju sišleisti apie 10–15 eurų“, – skaičiavo Marija.
Kalbinti pirkėjai taip pat neslepia geros nuotaikos. „Gerai, kad leido vykti šitai mugei, bent kiek žmonėms nuotaiką pakelia. Nors vasarą ir daug keliavome po Lietuvą, bet rudenį grįžus į Vilnių buvo taip liūdna...“ – pasakojo megztinius rudeniui apžiūrinėjanti pirkėja Edita.
„Atvedžiau vaikus, o ir man pačiai prasiblaškymas. Mažoji sakė pirks saldainių, o aš dairausi apskritai kažko gražaus“, – šypsojosi mama Neringa.
„Šiaip atėjau pasižiūrėti. Įdomu, ką po karantino tie verslininkai parduoda, kiek jų išvis atsilaikė“, – sakė Valerijus.
Tautų mugė^Instantprekybininkai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.