Nuo seniausių laikų turgus buvo kauniečių bendravimo, susitikimų vieta, kurioje galima išgirsti naujausių gandų, sužinoti naujienų, rasti šviežių produktų, įvairių augalų ir kitokių prekių.
Nors vyrauja įsitikinimas, jog turgus populiaresnis tarp nedideles ir vidutines pajamas gaunančių ir taupyti mėgstančių kauniečių, į jį nespjauna ir tie, kurie uždirba neblogai.
Žmonės vertina tai, jog parduotuvėse daugelis vaisių ir daržovių būna vienos, geriausiu atveju – dviejų ar trijų rūšių.
O turguje kone iš kiekvienos močiutės galima įsigyti vis kitokio skonio gėrybių.
Pasidomėjome, kokios Kauno turgavietėse populiariausių maisto produktų ir kitokių pirkinių kainos.
Įdomu tai, kad pavyko rasti prekių, kurių kainos šiuo metu rieda žemyn. Dėl jų verta vykti į turgų.
Derasi ir prašo magaryčių
Rugpjūtį Kauno turgaviečių pardavėjai tikino pajutę pirkėjų srauto augimą. Vasarai baigiantis turguje įvairių miško ir sodo gėrybių pasipylė lyg iš gausybės rago: akys raibsta nuo lietuviškų ir atvežtinių vaisių, daržovių, uogų, grybų, net sėklų ir vaistažolių gausos.
Žvalgantis po turgavietes matyti, jog šių produktų kainos dažnai žemesnės nei parduotuvėse.
Dėmesys krypsta ir į tai, kad nemažai pirkėjų kruopščiai skaičiuoja eurus ir turgavietes renkasi dėl galimybės nusiderėti ar paprašyti magaryčių. Ne mažiau svarbu ir didelis prekių asortimentas, vietinių produktų šviežumas ir kokybė.
Už kilogramą agurkų turguje prašoma 0,9–1 euro, pomidorų – 1,5–2 eurų, bulvių – 0,2–0,6 euro, vyšnių – 1–2 eurų, trešnių – 3,90–4,30 euro, slyvų – 1,5–2 eurų. Turguje galima rasti ir grybų, tačiau jų dar labai mažai, išskyrus voveraites. Jų kilogramo kaina – 7 eurai.
Parduoda vešlesnius augalus
Sodybas ar balkonus žydinčiomis gėlėmis papuošti norintys kauniečiai džiaugiasi pastebėję, kad augalai rugpjūtį turguje parduodami gerokai vešlesni, sukrovę daugiau žiedų nei vasaros pradžioje. O jų kainos gerokai sumažėjo.
„Dar visai neseniai gėlės kainavo dvigubai ar net trigubai brangiau. Ir jos buvo gerokai mažesnės, liaunesnės.
Dabar neišleidžiant didelės sumos galima gausiai ir gražiai apsodinti darželį, kapus ar pasipuošti terasą. Augalai pastebimai atpigo“, – kalbėjo Stoties turgavietėje gėlių sodinukų besidairiusi kaunietė Rasa.
Moters dėmesį patraukė vadinamieji ledinukai, kurių kainos svyruoja nuo 15 iki 40 centų, 25–50 centų kainuojantys serenčiai, sviriųjų surfinijų, pelargonijų, petunijų, sprigių vazonai, įkainoti po 3–6 eurus. Panašiai arba dar pigiau gėlės kainuoja ir kitose turgavietėse – Žaliakalnio Šilainių, Eigulių.
Apsilankę turguje džiaugiasi ir įvairiaspalvių margenių gerbėjai. Vasaros pradžioje už vieną šio augalo daigą jie mokėjo po 2 ar 3 eurus, o dabar gerokai paauginti margeniai kainuoja nuo 70 centų iki 1 euro.
Gėles auginanti ir turguje jas pardavinėjanti Rima sakė, kad pavasarį ir vasarai įsibėgėjant žmonės buvo pasiilgę spalvingų žiedų, todėl už juos mokėdavo brangiau.
Ieško hortenzijų ir rožių
„Pirkėjų labai šįmet mėgstamos pelargonijos prieš porą mėnesių kainavo 8–9 eurus, dabar jas parduodu perpus pigiau.
Mažesnių surfinijų vazoną galima įsigyti už 6 eurus – gerokai pigiau ne pavasarį.
Didelių sviriųjų surfinijų ar petunijų – už 7–10 eurų.
Anksčiau jos kainavo ne mažiau kaip 12–15 eurų“, – pasakojo gėlininkė.
Pasak gėlių pardavėjos, nemažai pirkėjų vis dar ieško vienmečių gražiai žydinčių gėlių, tačiau labai didėja susidomėjimas ir daugiamečiais augalais.
„Pavasarį nemažai kauniečių pirko rožių krūmus.
Didesni kainavo ir apie 15 eurų. Dabar jų galima įsigyti už 9 ar 10 eurų, kai kurie dar pigesni. Paklausūs spygliuočiai, hortenzijos“, – pasakojo Rima.