Pinigus paleisite vėjais: išaiškino, kodėl aukso kainoms šaunant aukštyn neverta prisipirkti papuošalų

2020 m. rugpjūčio 10 d. 11:33
Kylančios aukso kainos privertė šoktelėti ir vestuvinių žiedų kainas. Įmantresnę žiedų porą praeitais metais buvo galima nusipirkti už beveik 700 eurų, o šįmet tokiai pat reikia atsidėti bent šimtu eurų daugiau. Tačiau jaunavedžiams kylančios kainos nė motais – jie ir toliau renkasi savo svajonių žiedus.
Daugiau nuotraukų (7)
Nors dėl koronaviruso krizės auksas ir jo dirbiniai pasaulyje brango, vestuvinių žiedų besidairantys jaunavedžiai jiems netaupo. Kalbinti juvelyrai sako, kad aukso žiedų pardavimas šiemet nemažėja, nors už auksinių žiedų porą tenka pakloti kone šimtu eurų daugiau nei pernai, praneša „Lietuvos ryto“ televizija.
Aukso dirbinių parduotuvės pardavimo vadovė Anna Jonutienė rodo žiedų porą – pernai ji kainavo 679 eurus, o šiemet – jau 769 eurus. Nepaisant to, pasak pašnekovės, papuošalų nuperkama ne mažiau nei prieš metus.
Pardavėjams antrina ir vedybų planuotoja Laura Vagonė. Ji sako neturėjusi klientų, kurie vestuvių biudžetą mažintų žiedų sąskaita.
Anot jos, daugelyje juvelyrikos namų galima priduoti savo senelių, prosenelių turimą auksą ir taip sumažinti perkamų žiedų kainą.
„Ryškaus kainų pokyčio, kad klientai apgailestautų dėl pabrangusių žiedų, sakytų, jog dėl to turės darytis siauresnį, mažesnį žiedą, tikrai nėra. Arba tas pabrangimas nėra toks didelis, kad jiems labai stipriai pasijaustų, lyginant su visom kitom išlaidom, kurios susijusios su vestuvių planavimu“, – svarstė vestuvių planuotoja.
Ji teigia pastebinti, kad pastaruoju metu jaunavedžiai pageidauja klasikinių žiedų.
„Jau gal kokius penkerius metus matau, kad visi vis labiau nori tų klasikinių žiedų, netgi tokių, kokius nešiojo jų tėvai. Klasikiniai vestuviniai žiedai, taip pat, kaip ir balta nuotakos suknelė, niekada iš mados neišeis ir tikrai juos kaip užsakinėjo, taip toliau užsakinės“, – teigė L.Vagonė.
Anot Mykolo Romerio universiteto profesoriaus Rimvydo Jasinavičiaus, žmonės įvairiose pasaulio šalyse suskubo pirkti auksą, siekdami apsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo. Mat dėl pandemijos visame pasaulyje į apyvartą išleista trečdaliu didesnė pinigų suma nei įprastai.
Vis dėlto, jo teigimu, investicijos į auksą nederėtų painioti su auksinių papuošalų pirkimu. Esą juvelyrinių dirbinių neįmanoma parduoti brangiau, nei jie buvo pirkti.
„Visų pirma, auksinis žiedas turi kažkiek aukso, bet, kita vertus, tai yra jau yra dirbinys, ir dažniausiai žiedo kaina yra du tris ar net keturis kartus aukštesnė nei aukso kaina jame.
Todėl iš dalies galima pasakyti, kad auksinis žiedas, auksiniai papuošalai kažkiek padeda apdrausti savo valiutines atsargas, bet tai nėra pats geriausias būdas.
Geriausia įsigyti taip vadinamas investicines aukso monetas arba investicinius aukso luitelius“, – patarė profesorius.
Aukso kaina šiemet pasiekė rekordines aukštumas. Vasario mėnesį prieš pandemiją aukso uncijos kaina siekė apie 1330 eurų, o šiuo metu svyruoja apie 1720 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.