Palangoje, Liepojoje ir Ventspilyje atostogavusiųjų lietuvių paprašėme įvertinti, kuo išsiskiria atostogos šiuose miestuose.
Atostogos Liepojoje
Tik pasibaigus karantinui Liepojoje atostogavusi vilnietė Laura lrytas.lt pasakojo, kad šį Latvijos miestą išsirinko pirmiausia dėl patrauklios nakvynės kainos.
„Džiaugiamės, kad atvėrė Lietuvos sieną su Latvija ir susiruošėme išvykti atostogauti. Koronaviruso pandemijos akivaizdoje Latvija neatrodė bauginančiai: pati šalis – visai šalia Lietuvos, be to, vykstame nuosavu automobiliu.
Vietą, kur apsistosime, užsisakėme gerokai iš anksto – iki kelionės likus daugiau nei mėnesiui. Ši vasara – jau antroji, kada atostogavome Liepojoje. Ją renkamės pirmiausia dėl kainos – Palangoje tokių nakvynės kainų tiesiog nėra.
Mums dviems, kartu su 2 ir 4 metų vaikais, reikia mažiausiai dviejų kambarių. Palangoje tokie nedideli butai ar apartamentai kainuoja nuo 80 eurų už parą. Be to, dažniausiai jie – tolėliau nuo jūros: ir brangu, ir nepatogu“, – svarstė Laura.
Anot jos, atostogaujant su mažamečiais vaikais svarbiausia – jūra ir parkas.
„Šiemet Liepojoje per trumpalaikės būsto nuomos platformą „AirBnb“ radome nuostabų, moderniai įrengtą dviejų kambarių nedidelį butą palėpėje. Nuo jo iki jūros – 6 minutės kelio pėsčiomis, 3 minutės – iki parko, kieme vaikams įrengta didelė žaidimų aikštelė. Už naktį šiame bute sumokėjome 50 eurų, tad už penkias paras, įskaičiavus buto valymo ir kitus „AirBnb“ mokesčius, sumokėjome 250 eurų“, – pasakojo vilnietė.
Šeima su mažamečiais vaikais kavinėse valgė retai, daugiau gamino namuose. Kainos Latvijos parduotuvėse pasirodė panašios į tas, kurios yra ir Lietuvoje.
„Labai patiko paplūdimio kavinė su puikia žaidimų aikštele, tačiau kainos joje buvo kiek didesnės nei mieste: pavyzdžiui, mėsainis su bulvytėmis kainavo apie 15 eurų, panašiai kainavo ir žuvies patiekalas. Tuo metu miesto parke esančiame „vagonelyje“, kur valgoma ant pievoje esančių sėdmaišių, tokį pat mėsainį galima nusipirkti už 6 eurus.
Kainos Latvijos parduotuvėse pasirodė tokios pačios, kaip ir pas mus. Nuostabus ir Liepojos turgus – yra visko, ko tik širdis geidžia. Man pasirodė, kad šiame turguje šiek tiek pigiau nei Lietuvoje – pavyzdžiui, braškes sezono pradžioje Liepojoje valgėme po 3 eurus už kilogramą“, – pasakojo Laura.
Liepoją moteris rekomenduotų šeimoms su mažais vaikais, ieškantiems pigesnio ir ramesnio poilsio.
„Mūsų šeimai Liepoja – tarsi rojus vaikams. Miestas su nedideliu senamiesčiu, parduotuvėmis ir kavinėmis, tačiau daug veiklų galima atrasti ir blogu oru. Palyginti su Palanga, Liepoja yra ramus ir jaukus miestelis – nedaug žmonių, didelis paplūdimys. Jūros krantas – tinkamas vaikams: reikia toli bristi, kad jūra būtų gili.
Šio miesto privalumai: smagiau tiems, kas su vaikais, apgyvendinimas – pigesnis. Jūra vaikams taip pat tinkamesnė nei Palangoje. Be to, kelionė yra vos ilgesnė negu važiuojant į Palangą – gal 60 kilometrų toliau“, – privalumus įvardijo vilnietė.
Atostogos Ventspilyje
Latvijos šiaurės vakarinėje dalyje esantį Ventspilį vilnietės Simonos šeima pasirinko jau antrus metus iš eilės – anot jos, šiame Latvijos mieste yra gerokai pigiau gyventi, taip pat – pavalgyti kavinėse.
„Šiemet penkiese už nakvynę mokėjome 630 eurų už savaitę, tačiau išsinuomotas butas – puikus: tokio dydžio, kad jame galima ir diskoteką surengti.
Pernai Ventspilyje butas kainavo po 40 eurų už naktį. Skelbime buvo nurodyta, kiek maksimaliai žmonių bute gali sutilpti, ir savininkams buvo nesvarbu, kiek jų atvažiuos – tiesiog važiuok ir gyvenk. Tačiau tąkart taip pat vežėmės savo rankšluosčius, patalynę, išvažiuodami sutvarkėme kambarius.
Ir pernai, ir šiemet iki jūros pėsčiomis – ne daugiau 15 minučių“, – lrytas.lt pasakojo Simona.
Ne pačiose prabangiausiose Ventspilio kavinėse galima nebrangiai pavalgyti: vilnietė pasakojo, kad karštą patiekalą (žuvies patiekalą, mėsos patiekalą su garnyru) galima nusipirkti už 3,2 euro, lietiniai blyneliai kainavo 2,6 euro.
Atostogos Palangoje
Daugybę metų atostogauti į Palangą vykstanti Editos šeima Lietuvos pajūrį pasirinko ir šiemet – anot moters, daugiausiai tam įtakos turi įprotis, nostalgija nuo vaikystės lankomam miestui.
„Atostogauti į Palangą važiuojame jau daugybę metų, kiekvienais metais vis skirtingą dienų skaičių – kuo vyresni, tuo ilgesniam laikui atvykstame.
Kodėl ilsimės Lietuvoje? Tikriausiai todėl, kad jaučiame nostalgiją, yra tam tikras įprotis, visgi ir lietuviškas paplūdimys labai patinka… Tikriausiai ir dėl to, kad atostogauti Lietuvoje yra paprasčiausia“, – lrytas.lt įvardijo Edita.
Kalbas, kad kaimyninėse valstybėse atostogauti galėtų būti pigiau, Edita teigia girdėjusi ir net planavusi išbandyti pati, tačiau tam niekad neprisiruošė.
„Palangoje randame, kas patinka būtent mums. Pasiilgstame pasivaikščiojimų Birutės parke, aplink Kurhauzą, Palangos muziejų. Bet atiduodame duoklę ir Basanavičiui – kiekvienais metais kartą pereiname J.Basanavičiaus gatvę, pasižiūrIme, kas naujo, pavalgome.
Palangoje turime savo pamėgtas vietas ir jose beveik visą laiką ir valgome. Pusryčius pasigaminame patys, o vakarienę praktiškai visada važiuojame pavalgyti į mėgstamiausias Palangos kavines. Į vieną Palangos kavinę mes jau 25 metus iš eilės atvažiuojame suvalgyti plokštainį. Dėl draugų rekomendacijų išbandome ir kai kurias naujas kavines“, – pasakojo Edita.
Moteris abejoja, ar kainos Palangos kavinėse gali būti gerokai didesnės negu kaimyninėse valstybėse, be to, priduria, kad ir Palangoje galima atrasti tikrai nebrangių vietų pavalgyti.
„Kainos kavinėse, kaip kurortui, yra adekvačios. Galbūt mes tiesiog nesilankome tokiose vietose, kurios būtų „ne pagal kišenę“. Realiai mūsų šeimai pavalgyti reikia apie 50 eurų, tad nežinau, ar Latvijoje ir Lenkijoje būtų gerokai pigiau.
Sunku palyginti, nes jeigu valgai „kioskelyje“ maistą išsinešimui, kaina bus vienos, jei kavinėje – jau kitokios. Lyginant su Kauno kavinių kainomis, manau, kad kainos yra adekvačios“, – svarstė kaunietė.
Už nakvynę 5 kilometrais nuo Palangos centro nutolusiuose apartamentuose keturių asmenų šeima sumokėjo 80 eurų už naktį.
„Naktis čia kainuoja skirtingai – nuo 50 eurų iki 120 eurų gali kainuoti. Bet jeigu nuomojamės apartamentus, mokame 80 eurų už parą.
Palangos viešbučiuose brangiau, be to, mes – 5 kilometrai už Palangos, tad dėl to irgi kiek pigiau. Mes renkamės apartamentus arti jūros, kad nebūtų šurmulio, daug žmonių – iš apartamento išeiname tik su rankšluosčiais.
Tuo metu mano tėvai už labai netvarkingus, senus apartamentus Palangoje yra sumokėję ir 90 eurų už naktį, tačiau jie – Salomėjos Nėries gatvėje. Tad jeigu pačiame centre, manau, kad tokios kainos ir vyrauja, nors apartamentai gero įspūdžio gali ir nesudaryti“, – pasakojo Edita.