Kroatija buvo viena pirmųjų valstybių, atsivėrusių turistams iš Lietuvos ir kitų ES valstybių, tačiau Kroatijoje pablogėjus koronaviruso situacijai, Lietuva vėl įvedė privalomą saviizoliaciją žmonėms, grįžusiems iš Adrijos jūros pakrantės šalies.
Pasak Lietuvos turizmo asociacijos vykdomosios direktorės Mildos Plepytės-Rainienės, jei žmonės, planavę artimiausiu metu vykti į Kroatiją, kelionę norės atšaukti, agentūros jiems pateiks keletą alternatyvų.
„Geriausia būtų, kad jeigu esate įsigiję kelionę, bendrauti su savo kelionių pardavimo agentu ir organizatoriumi, iš kurio buvo įsigyta kelionė, ir žiūrėti, kokias alternatyvas jis siūlo“, – BNS sakė M.Plepytė-Rainienė.
„Tai gali būti krypties, datos keitimas, kelionės kupono išdavimas ir, žinoma, pinigų susigrąžinimas. Kelionių organizatoriai tikrai pateikia ne vieną alternatyvą, ką galima daryti, tiesiog toliau, priklausomai nuo pačių žmonių, jie renkasi ir žiūri, kuris variantas jiems priimtiniausias“, – teigė ji.
Tačiau, pasak asociacijos vadovės, pinigų grąžinimas už atšauktą kelionę gali ir užtrukti.
„Mes turėtume įvertinti, kad kelionės atšauktos ne šiaip sau, atšauktos pagal įgaliojimus, todėl pinigų grąžinimas šiek tiek užtruks“, – teigė M.Plepytė-Rainienė.
Pasak jos, didieji organizatoriai keliones į Kroatiją buvo suplanavę pradėti artimiausiais mėnesiais ir šiuo metu jų nevykdė.
Anot M.Plepytės-Rainienės, dauguma keliautojų į Kroatiją vyko individualiai, o smulkieji organizatoriai rengė keliones, vis dėlto srautai nebuvo dideli.
„Tačiau Kroatija vis vien yra populiari tarp Lietuvos keliautojų ir didžioji dauguma vyksta individualiais turais, kai patys žmonės susiorganizuoja kelionę“, – pridūrė ji.
Sveikatos apsaugos ministerija praėjusią savaitę paskelbė, kad iš Kroatijos grįžtantiems lietuviams nuo pirmadienio bus privaloma dviejų savaičių izoliacija, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui.
Tokia pat tvarka šiuo metu galioja ir grįžusiems iš Liuksemburgo, Švedijos, Portugalijos, Bulgarijos ir Rumunijos.
Kroatija sienas Lietuvai atvėrė gegužės pabaigoje. Toks sprendimas buvo priimtas, kadangi Kroatijai neblogai pavyko suvaldyti pirmąją koronaviruso bangą. Tačiau pastaruoju metu turistų pamėgtoje šalyje prie Adrijos jūros užsikrėtimų skaičius vėl pradėjo augti.