Pasipiktino Palangos nuomotojais: „Man būtų gėda siūlyti tokius „apartamentus“
„Vakarinė Palanga“
2020-07-03 09:48Trečiadienį vakare tiek palangiškiai, tiek į Palangą besirengiantys atvažiuoti poilsiautojai plačiai aptarinėjo socialiniuose tinkluose pasirodžiusį pranešimą apie tai, kokią neįtikėtiną nakvynės vietą siūloma išsinuomoti didžiausiame šalies kurorte. Pasižiūrėjus į greta publikuojamą nuotrauką, galima būtų pagalvoti, jog vaizdas užfiksuotas ne mūsų pajūryje, o garsiuosiuose „Lūšnynų milijonieriaus“ kadruose.
Už 8 eurus – ant grindų numestas čiužinys
„Šiandien pažįstama iš kito miesto pasibaisėjo kambarių nuoma, skirta poilsiautojams.
Ji paskambino numeriu, nurodytu ant privataus seno namo Kąstyčio g., namas pirmas prie jūros, ir jai atsiliepusi moteris nurodė feisbuko profilį, kad pažiūrėtų nuomojamų kambarių nuotraukas. Tarp dviejų senamadiškai įtengtų kambarių pasiūlyta ir palėpė su čiužiniu, o nakvynės kaina – 8 eur asmeniui. Na, man būtų gėda tokius „apartamentus“ siūlyti žmonėms“, – feisbuke parašė Daina Makauskienė.
Interneto vartotojai į įrašą sureagavo itin aktyviai. Vieni piktinosi šeimininkais, kiti tokią situaciją vertino labai paprastai: gerai, kad yra ir tokių pigių nakvynės vietų.
„Pasakysiu atvirai: teko miegoti Palangoje žymiai baisesnėm sąlygom, ant taburečių, apsiklojus rankaluosčiais, bet buvom laimingi, nes buvom studentai ir buvo gera kompanija bei buvo dušas“, – komentaruose parašė vienas iš internautų. Jo nuomonė surinko pakankamai nemažai patiktukų.
„Aš tai imčiau. Jei atvažiuoju pasidžiaugti jūra, smėliu, gamta, nesvarbu, koks kambarys ar palėpė, svarbu švaru, ramu, saugu pernakvot, būtų kur nusimaudyti. Už 8 eurus paaugliams ir studentams – super!“, – pakomentavo moteris.
„Patys nežmoniškai užkėlėte kainas iki kosmoso… Per tą karantiną Tenerifėje naktis kainuoja apie 40 eurų, Lietuvos Palangoje – 60 eurų. Tai realiai, žmonės, 8 eurai – už ką mokate, tą ir gaunate.
Turėčiau nekilnojamą turta Palangoje, šią vasarą už 10 eurų žmogui palapinę kieme nuomočiau. Ir galiu duoti 100 proc., tikrai būtų, kas išsinuomotų“, – apie kainas diskutavo kitas internautas.
„Pinigus lupa, o susitvarkyti nesugeba. Turėjau ir aš tokį variantą, tai nusivedė į kavinės kiemą, kambariukas už virtuvės ir eina vėdinimo sistemos. Supratau, kad tiek neprigersiu, jog negirdėčiau, kaip dirba“, – komentavo Jolanta M.
„Galutinai apsisprendžiau: Palangai – ne. Greičiau karantinas pasibaigtų, – parašė Aušra Šp. – Išsikraustė Palangos bobutės iš proto“. „Tai ne bobutė: matytumėt, kokia poniutė verslininkė“, – diskutavo kita moteris.
Praneškite, atvyksime ir patikrinsime
„Vakarinė Palanga“ komentaro kreipėsi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento specialistus.
Šio departamento Kontrolės skyriaus vadovė Asta Šlepetienė informavo, jog NVSC nevykdo kontrolės ir nerengia planinių patikrinimų tose patalpose, kurios nuomojamos su verslo liudijimais, o ši paslauga vadinasi „Patalpų nuoma“. „Ne, tokių paslaugų teikėjų nekontroliuojame“, – teigė pašnekovė.
Į NVSC specialistų priežiūrą patenka nakvynės su pusryčiais paslaugų teikėjai, taip pat tie, kuriems reikalingi ne tik leidimai, bet ir higienos pasai: viešbučiai, poilsio namai, kempingai, jaunimo nakvynės namai, hosteliai, reabilitacijos centrų poilsiui su nakvyne skirtos patalpos.
Anot A.Šlepetienės, teikiantys tik patalpų nuomos paslaugas turi vadovautis bendromis higienos normomis. „Jokiais būdais negali būti taip, jog ant žemės numetamas nešvarus čiužinys ir tai įvardijama paslauga. Siūlantys nakvynę ir už 8 eurus, turi pasirūpinti švaria patalyne, sutvarkyti patalpas ir, įvertinus COVID – 19 grėsmę, nuolatos atitinkamai jas dezinfekuoti“, – komentavo specialistė.
NVSC Klaipėdos departamento atstovė ragino tuos, kurie ieško nakvynės ir ketina išsinuomoti patalpas, prieš tai darant pasidomėti ir aplinka, ir šeimininkais, panaršyti internete ir susirarsti atsiliepimus.
„Pasidomėkite, pas ką išsinuomosite kambarį ar butą. Nepirkitė katės maiše, nesusigundykite žema kaina, už 8 eurus sunku būtų kažko daug tikėtis. Tad atsakomybę turi prisiimti ir jūs patys. Žinoma,atsakomybė už teikiamas paslaugas tenka ir nuomotojui, o tuo atveju, jei jis yra nesąžiningas, jis privalo atsakyti už savo veiksmus“, – kalbėjo specialistė.
Paklausta, ar tokiu atveju, jei patalpų nuomotojus nekontroliuoja NVSC, tai reiškia, jog jie palikti visiškai be jokios kontrolės ir gali daryti, ką nori.
„Anaiptol taip nėra. Rašykite skundus ar pranešimus, informuokite mus apie galimai sveikatai nesaugias paslaugas.
Gavę, tikrai nepaliksime pranešimo be eigos. Būtinai važiuosime, tikrinsime, susirasime tokių patalpų savininkus. Visą surinktą informaciją perduosime Vartotojų teisių apsaugos tanybai, o jei paslaugų teikėjas neturės verslo liudijimo – dar ir VMI“, – kalbėjo NVSC Klaipėdos departamento Kontrolės skyriaus vadovė A.Šlepetienė.
Anot jos, dėl netinkamos paslaugos galima kreiptis ir tiesiai į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą.