Į Kretingos pašonėje esantį garažą vienas po kito suko vilkikai, prikrauti maisto paketų, kurie bus išdalyti mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams. Paketuose — miltai, ryžiai, cukrus ir kiti būtiniausi maisto produktai. Laikantis karantino reikalavimų, maistas bus supakuotas ir paruoštas išsinešti.
Kaip pasakojo Raudonojo kryžiaus Kretingos skyriaus atstovė Roma Varnelienė, anksčiau skurstantieji maistą gaudavo tiesiai į namus. Žmonėms tai patikdavo, nes nereikėdavo niekur vaikščioti, sunkiai nešti produktų. Tačiau šįkart bus kitaip – maisto teks ateiti pasiimti patiems, praneša „Lietuvos ryto“ televizija.
Per karantiną norinčiųjų gauti paramą maistu Kretingoje padaugėjo. R.Varnelienės skaičiavimu, praėjusį mėnesį prašymus gauti maisto nemokamai pateikė 70 asmenų.
Daugėja ne tik prašančiųjų paramos maistu — per karantiną dar didesnės eilės nutįso ir prie labdaros valgyklų.
Nemokamai atėję pavalgyti panevėžiečiai sako, kad tokia valgykla – jų išsigelbėjimas. Skaičiuojama, kad per karantiną ateinančių nemokamai pavalgyti padaugėjo kone dvigubai.
„Kiekvieną dieną ateinančiųjų vis daugėja. Sukam galvą, kad skaniau, sočiau pagamintume. Norime, kad visi būtų pavalgę skaniai ir daug“, – kalbėjo labdaros valgyklos virėja Rima.
Šeimos namų, „Sos vaikai“ Panevėžio skyriaus direktoriaus pavaduotoja Audronė Dagienė teigia, kad į labdaringą valgyklą kaip ėjo žmonės, taip ir eina, ir prisideda vis naujų. Vidutiniškai per dieną valgykla pamaitina 50 asmenų.
Klaipėdos rajonas skaičiuoja, kad pastaraisiais mėnesiais prašančiųjų įvairių socialinių išmokų padaugėjo keliais šimtais.
Klaipėdos rajonas netekusiems darbų ar šeimoms, kurių pajamos stipriai sumažėjo, per karantiną ir tris mėnesius po jo papildomai moka apie 250 eurų pašalpą. Tačiau prognozuojama, kad paramos prašytojų ir toliau daugės.
„Manome, kad birželį tikrai turėsime daugiau socialiai remtinų žmonių. Konkretaus skaičiaus neprognozuojame, tačiau mes tokioms krizėm ruošiantis suvokiame, kad jis akivaizdžiai didės“, – komentavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras patvirtina — socialinių išmokų ir paramos gavėjų skaičius auga visoje Lietuvoje.
„Greičiausiai ir tas karantininis laikotarpis sukėlė pajamų poreikį – reikėjo užtikrinti vaikų maitinimą namuose, jeigu jie negauna šilto maitinimo valgykloje ar kitur. Dėl to didesni kaštai tenka ir šeimai. Jei šeimos neturi lėšų, ieško, kur gauti. O ES parama maisto produktais yra iš tų priemonių, per kurią kas keletą mėnesių galima prisidėti prie šeimos poreikių“, – sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.