Už naujas nuostatas balsavo 108 Seimo nariai, susilaikė 2 parlamentarai.
Pagal priimtus pakeitimus, dar tęsiantis ekstremaliai situacijai ir karantinui bus aiškiai nustatyta ligos išmokų mokėjimo pabaiga – išmokos už nesergančių vaikų priežiūrą nebebus mokamos, kai nebelieka apribojimų veikti ugdymo įstaigoms.
Naujomis nuostatomis siekiama pagelbėti tėvams ar globėjams, kurie negavo ligos išmokos nedarbingumo metu per karantiną, nes iki karantino pradžios vaiką vedė į vadinamuosius „neregistruotus darželius“. Tokie darželiai nėra registruoti kaip švietimo teikėjai Švietimo ir mokslo institucijų registre, paslaugos juose teikiamos dirbant pagal individualią veiklą.
Pataisomis nutarta išplėsti ligos išmokų mokėjimo atvejus, ligos išmoką mokant ekstremaliosios situacijos ir karantino metu prižiūrint visus vaikus iki 8 metų (bet ne ilgiau kaip iki ugdymo pagal pradinio ugdymo programą pradžios), nepriklausomai, kokią ugdymo įstaigą vaikas lanko ar pagal kokią programą vaikas yra ugdomas.
Taip pat nuspręsta atsisakyti sąlygų, kad senelis (senelė) gali gauti ligos išmoką už prižiūrimą anūką tik tais atvejais, kai abiem tėvams (įtėviams) arba turimam vienam iš jų nėra galimybės pasinaudoti nuotoliniu darbu arba jiems (jam) darbdavys nepaskelbė prastovos.
Tokiu atveju senelis (senelė) galės gauti ligos išmoką už prižiūrimą anūką be jokių išimčių.
Ligos išmoka už nesergančio vaiko priežiūrą karantino metu siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo neatskaičius mokesčių. Ją gali gauti ligos socialiniu draudimu apdrausti vaiko tėvai, įtėviai, globėjai, budintys globotojai, seneliai.
Tarp priimtų teisės akto pakeitimų – nuostata, kad ligos išmoka susirgus asmeniui, vykdančiam savo profesinės veiklos funkcijas, liga, dėl kurios paskelbta ekstremalioji situacija ar karantinas, mokama iki darbingumo atgavimo dienos, pirmosios dalyvavimo profesinės reabilitacijos programoje dienos ar darbingumo lygio nustatymo dienos (o ne iki bus atšaukta ekstremalioji situacija ar karantinas, kaip yra šiuo metu, nes asmuo iki jų atšaukimo dar gali būti nepasveikęs).
Ligos išmoką po atleidimo iš darbo ar tarnybos arba pasibaigus draudimui nutarta mokėti ne ilgiau negu 5 kalendorines dienas, išskyrus pirmiau minėtą atvejį, kai ši išmoka mokama susirgus asmeniui, vykdančiam savo profesinės veiklos funkcijas.