Niekam ne naujiena, kad koronavirusas Italijai smogė itin skaudžiai – jos pavadinimas linksniuojamas tarp stipriausiai paveiktų šalių.
Tad kaip atrodo gyvenimas tų, kurie buvo priversti izoliuotis griūvančiame name atokiame kaime tarp žmonių, kurių kalba vargiai ištari vieną kitą žodį? Ar idiliškas turėjęs būti gyvenimas per akimirką netampa košmaru?
CNN pakalbino žmones, kurie ryžosi avantiūrai ir įsigijo itin pigiai siūlomą būstą viename ar kitame Italijos kaime. Visi jie nusiteikę optimistiškai ir svajoja kuo greičiau baigti remonto darbus, kad tik itališkoji svajonė ilgai nedelsiant taptų realybe. Nepaisant nemalonaus įvykių posūkio, nepanašu, kad neplanuotas įstrigimas Italijoje jiems keltų liūdnų minčių.
Negana to, viruso sukelta krizė leido tik dar labiau įvertinti Italijos kaimelių grožį, o kai kurie netgi rezga planus investuoti į čia esantį pigų nekilnojamąjį turtą.
Liko vienas
Majamyje (JAV) gyvenantis menininkas Alvaro Solorzano šiuo metu negali išvykti iš Musomelio, vaizdingo miesto Sicilijos pietuose, kur pernai jis įsigijo du pigius namus. Vienas jų kainavo vos vieną eurą.
Kovą A.Solorzano į Italiją atvyko kartu su žmona, sūnumi ir jo mergina, turėdami tikslą sutvarkyti įsigytą nekilnojamąjį turtą. Visi kiti iš kompanijos, išskyrus patį menininką, po kurio laiko išskrido atgal į Majamį. Vyras iškeliauti paskui namiškius ketino po poros savaičių, tačiau jo skrydis dėl pandemijos buvo atšauktas.
Dabar jis gyvena Musomeliyje iš baldų turėdamas tik lovą. Dar yra televizorius. Tačiau sudėtingiausia, anot CNN pašnekovo, yra tai, kad jis neturi su kuo pasikalbėti. „Jei čia būtų žmona ar sūnus, nebūtų taip sudėtinga“, – prisipažino vyras.
Iš pradžių jis gyveno nakvynę ir pusryčius siūlančioje įstaigoje, tačiau, įsigaliojus karantinui, ji buvo priversta užsidaryti. Grįžęs į savo namus A.Solorzano leidžia laiką žiūrėdamas televizorių, mokydamasis italų kalbos, eidamas apsipirkti, ką jis pats vadina šauniausia dienos dalimi, ir telefonu kalbėdamas su šeima. Pamažu tvarko namus.
„Kai atvyks sūnus su mergina, jų namas bus tinkamas gyventi, – kalbėjo vyras. – Laimei, mieste visada veikė statybinių prekių parduotuvė. Labai džiaugiuosi, kad Italijoje įsigijome du namus, o ne tą vieną už eurą, nes jame nėra nei vandens, nei elektros“.
Vietos didvyriai
Ištverti netikėtus išbandymus menininkui padėjo kaimynai. „Pirmosios dvi naktys buvo siaubingos: buvo šalta, miegojau ant pižamos apsivilkęs striukę. Tačiau mano kaimynai puikūs: jie davė šildytuvus ir netgi pasiūlė antklodžių, kurių, tiesa, turėjau, bei leido pasinaudoti jų internetu. Tie žmonės rūpinasi manimi, Velykų proga atnešė galybę maisto, kurio negalėjau suvalgyti per tris dienas. Nežinau, ką būčiau be jų daręs“, – nuoširdžiai kalbėjo A.Solorzano.
Nors Musomelį supa puiki gamta, amerikiečiui didžiausią įspūdį daro svetingi vietiniai gyventojai. „Jie nuostabūs. Žinau visų jų vardus. Vargu ar kada nors pajėgsiu jiems atsidėkoti už visa tai, ką jie dėl manęs padarė“, – sakė menininkas.
Italijai sušvelninus karantiną A.Solorzano turi teisę išeiti pasižvalgyti, tačiau iš pat pradžių vyras neslepia, kad neturint ką veikti tiesiog tūnoti namuose buvo siaubinga, o jis pats jautėsi tarsi būtų kalėjime.
Nekilnojamojo turto imperija
Kadangi A.Solorzano tapytojas, jis norėtų imtis savo pomėgio, tačiau dėl karantino neturi kur įsigyti dažų ir kitų reikiamų priemonių. Vyras pasakoja vis bandantis grįžti namo į Majamį, tačiau skrydis, kurį sykį jau buvo rezervavęs, buvo atšauktas – kada menininkui pavyks parsirasti į JAV, niekas nežino.
Tačiau karantinas Sicilijoje jam leido Musomelį pamilti dar stipriau – vyras svarsto įsigyti ir trečiąjį apleistą pastatą. „Myliu šią vietovę ir žmones – jie padės net tavęs nepažinodami. Tai tarsi kitas pasaulis – JAV to nėra“, – kalbėjo vyras.
Įstrigę Toskanoje
Verslininkas brazilas Douglas Roque – dar vienas naujakurys Italijoje, kurio užsidegimo čia pradėti naują gyvenimą pandemija neprigesino.
Kai buvo paskelbtas karantinas, D.Roque kaip sykis buvo atvykęs į Toskanos regione esančią Lukos provinciją apžiūrėti, kaip renovuojamas jo už eurą įsigytas trijų aukštų pastatas. Verslininko skrydis namo buvo atšauktas.
Į Italiją jis atvyko kartu su savo draugu. „Ketinome imtis darbų, ir staiga viskas sustojo. Buvo siaubinga“, – kalbėjo verslininkas, į Italiją atskridęs vasarį. Jis išgyvena, kad negali būti su šeima, dėl kurios nerimauja, mat Brazilijoje sergančiųjų koronavirusu skaičius auga.
Gabalėlis tobulybės
Bičiuliams tenka taikytis ir su kitais neplanuotai prasitęsusios kelionės nepatogumais: keblumų kyla dėl kreditinės kortelės limito, taip pat – drabužių trūkumo, mat brazilai į Italiją atvyko dar žiemą, o dabar – pavasaris.
Belaukdamas progos grįžti namo D.Roque reikalus tvarko internetu: sudaro sutartis su statybų bendrovėmis, mezga ryšius su potencialiais nekilnojamojo turto čia, Italijoje, pirkėjais iš Brazilijos.
Verslininkas nepraranda optimizmo. Jis sako, kad, nepaisant to, kaip dėl pandemijos susiklostė reikalai, Lukos provincija tebėra jo svajonių kryptis.