Apniukęs dangus ir pakilęs vėjas poilsiautojus išvijo iš Palangos pajūrio. Nors apgyvendinimo įstaigos oficialiai duris atvėrė tik pirmadienį, kalbinti poilsiautojai neslėpė: Palanga savaitgalį ūžė, o išsinuomoti butą nakvynei nebuvo jokių problemų.
„Lietuvos ryto“ televizijos kalbinti žmonės pasakojo nakčiai už nakvynę Jūratės gatvėje sumokėję 55 eurus nakčiai.
Kiti dalijosi įspūdžiais, kad kopose buvo pilna žmonių – teko paėjėti 2 km į šoną, kad pavyktų rasti ramesnę vietą.
Nelegaliai per karantiną nuomojančiųjų butus būta ne vieno – policija nubaudė keliasdešimt Palangos verslininkų. Tačiau nuo pirmadienio, gegužės 11-osios, kurorto viešbučiai ir privatūs nuomotojai poilsiautojus gali priimti legaliai.
Vis dėlto nuo pirmos dienos duris pravėrė tik mažoji dalis viešbučių.
„Duris atvėrėme, tačiau užsakymų nėra. Be abejo, kad žmonės nuo savaitgalio pradeda važiuoti – tas sprendimas atsidaryti nuo pirmadienio, o ne nuo penktadienio, keistokas. Bet savaitgaliui jau yra žmonių – pradėsime darbą, tai nuteikia optimistiškai. Turime nuolatinę komandą, bet dairomės ir sezoninių visų sričių darbuotojų“, – kalbėjo viešbučio direktorius Kristupas Šliogeris.
Didžioji dalis viešbučių durų neatveria, mat nežinia, kada bus galima teikti SPA paslaugas.
Kaip sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė, dar laukiama, kad bus leista veikti baseinams, pirtims, restoranams viduje, nes didieji viešbučiai generuoja pajamas iš maitinimo ir pirčių. O kol kas leidžiama teikti tik apnakvindinimo paslaugą su pusryčiais arba be jų.
Kurorto verslininkai tikisi, kad vasarą sulauks poilsiautojų antplūdžio. Kol kas kainos lieka tokios pat, kaip ir praėjusiais metais — privačiuose butuose nakvynė asmeniui kainuoja apie dešimt eurų.
„Galima rasti nuo 50 iki 60 ir brangesnių, žiūrinti, kokį kambario tipą rinksitės. Viešbučiai pradėjo teikti įvairiausius pasiūlymus – moki už 3, o gyveni 4 paras. Tai iš tikrųjų palankus metas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo I.Valaitienė.
Tačiau į kurortą atvykusiems ilsėtis teks kitaip: viešbučiai pusryčius tieks į kambarius arba visai jų nebus, taip pat teks dėvėti kaukes.
Kitoks poilsis laukia ir prie jūros. Sveikatos apsaugos ministerija jau patvirtino rekomendacijas: paplūdimiuose bus būtina dėvėti kaukę, ją bus galima nusiimti tik brendant į jūrą. Taip pat paplūdimiuose teks laikytis atstumų, persirengimo kabinose privalės būti dezinfekcinio skysčio.