Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ryšių su visuomene projektų vadovė Agnė Augustinaitė portalui lrytas.lt sakė, kad jei studentas karantino metu išvyksta, negyvena bendrabutyje, bet nori išlaikyti savo turimą vietą, jis moka tik vietos rezervacijos mokestį – 17,38 eur.
„Mokestis visiems studentams yra vienodas, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos VGTU bendrabutyje kainos“, – kalbėjo ji.
Vilniaus dailės akademijos (VDA) Komunikacijos skyriaus vadovė Giedrė Grimalauskienė lrytas.lt teigė, kad VDA vadovybė rekomendavo bendrabučio gyventojams karantino metu išvykti, grįžti pas artimuosius.
„Buvo pabrėžta, kad išvykusieji karantino laikotarpiu turi teisę nemokėti už bendrabutį, tačiau tokiu atveju reikėtų negrįžti iki karantino pabaigos. Apie tai tik reikėjo informuoti bendrabučio vedėją. Nuo kovo 16 d. mokestis už bendrabutį išvykusiesiems nebėra skaičiuojamas“, – sakė ji.
Šiaulių universiteto (ŠU) Komunikacijos vadovė Sonata Tenytė tikino, kad nuolaidų studentai tikrai turi.
„Iš esmės mūsų bendrabučiai beveik tušti, dauguma gyventojų išvažiavę. Kadangi žadame šiuos mokslo metus baigti nuotoliniu būdu, tai tie studentai, kuriems nėra svarbu išsaugoti kambarį kitiems mokslo metams, gali jo atsisakyti – išsibraukti iš bendrabučio sąrašų.
O tiems studentams, kurie kambarį nori išsaugoti, siūlome 50 proc. nuolaidą nuo nuomos kainos“, – teigė ji.
Vilniaus universiteto (VU) atstovas žiniasklaidai Ervinas Spūdys aiškino, kad VU sprendimas dar nėra priimtas.
„Artimiausiu metu studentams turėtų būti pranešta“, – tikino jis.
Mykolo Romerio universiteto (MRU) vicerektorė Regina Valutytė sakė, kad studentams, kurie karantino metu išvyko iš Studentų namų, bet pageidavo išsaugoti kambarį, mokestis buvo sumažintas 50 proc.