Tyrimo metu nustatyta, kad du įtariamieji, siekdami išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM), realiai jokios veiklos nevykdančios Lietuvos bendrovės vardu iš Lenkijos įmonės įsigydavo cukraus su nuliniu PVM tarifu.
Tęsdami nusikalstamą sumanymą ir žinodami, kad bendrovė šio PVM nedeklaruos ir nemokės, cukrų su 21 proc. PVM už beveik 1 mln. eurų pardavė bendrininko valdomai kitai įmonei, kuri įsigytą cukrų išpardavė įvairioms Lietuvos bendrovėms. Taip buvo išvengta beveik 173 tūkst. eurų mokėtino PVM į valstybės biudžetą, pažymima FNTT pranešime.
Panašią mokesčių grobstymo schemą įtariamieji pritaikė ir kitoje prekybos elektros prekėmis istorijoje.
Įtariamieji, apgaule siekdami panaikinti prievolę sumokėti į biudžetą PVM, pasinaudodami realiai jokios veiklos nevykdančių dviejų įmonių vardu, žinodami, kad šios įmonės jokių sandorių savo apskaitoje nerodys bei susidariusio mokėtino PVM nedeklaruos, iš Latvijos įmonės su nuliniu PVM tarifu pirko elektros prekes.
Šias prekes jie su 21 proc. PVM už daugiau nei 1 mln. eurų pardavė trečiai įmonei, kuri jas pardavė dar kitai bendrovei. Tokiu būdu išvengta 187 tūkst. eurų mokėtino PVM.
Tyrimo metu įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į turtą, kurio vertė daugiau nei 290 tūkst. eurų. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Vilniaus apylinkės teismui.
Griežčiausia įmanoma bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už sukčiavimą organizuotoje grupėje gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.