Tyrimas atliktas ir dėl piktnaudžiavimo tarnyba, nusikalstamai įgyto turto legalizavimo, bendrovių, kurios buvo naudotos nusikalstamai veikai nuslėpti, steigimo ir vadovavimo, pranešė Generalinė prokuratūra.
Tyrime įtarimai pareikšti 13 asmenų, tarp jų – ir pagrindiniam banko akcininkui Vladimirui Romanovui, stebėtojų tarybos, valdybos nariams. Jie įtariami didelės vertės Ūkio banko turto iššvaistymu, neteisėtai įgytų pinigų legalizavimu, piktnaudžiavimu tarnyba.
Nustatyta, kad, piktnaudžiaudami savo tarnybine padėtimi, įtariamieji suteikė Ūkio banko paskolas savo valdomoms bendrovėms. Taip buvo iššvaistyta virš 40 mln. eurų.
Įgytos lėšos legalizuotos pasinaudojant 80-ies juridinių ir fizinių asmenų sąskaitomis. Už jas įsigyta nekilnojamojo turto Jungtinėje Karalystėje, dalis pinigų skirti Baltarusijoje registruotos bendrovės įstatiniam kapitalui padidinti.
Visų įtariamųjų turtui taikomas laikinas nuosavybės teisės apribojimas. Kaip teigė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas, turto vertės pakanka nustatytai 40 mln. eurų žalai atlyginti.
Tiesa, R.Šadianecas patikslino, jog minėta 40 mln. eurų žala nustatyta tik dalyje tyrimo. Kitoje dalyje galima padaryta žala dar tikslinama, tačiau manoma, kad ji bus gerokai didesnė.
Bylą teismui tikimasi perduoti šiemet.
Generalinė prokuratūra buvusį Ūkio banko savininką V.Romanovą paskelbė įtariamuoju dėl didelės vertės banko turto iššvaistymo. Prieš šešerius metus jis slapta išvyko į Rusiją ir Lietuvos teisėsaugai yra nepasiekiamas. Kiti įtariamieji – Lietuvos piliečiai, su jais susisiekti teisėsauga gali.
Rusijoje prieglobstį gavusio V.Romanovo valdytas Ūkio bankas 2013 metų vasarį buvo pripažintas nemokiu, o tų pačių metų gegužę jam iškelta bankroto byla.
Generalinė prokuratūra 2013-ųjų lapkritį patvirtino Ūkio banką civiliniu ieškovu ikiteisminiame tyrime dėl akcininkų ir jų sprendimais skirtų vadovų veiksmų, iššvaistant banko turtą. Tuomet teigta, kad preliminariais skaičiavimais atlygintina žala siekia 370,196 mln. eurų, o konkretūs asmenys, kurie turėtų ją atlyginti, nebuvo įvardyti.
Iki Ūkio banko veiklos sustabdymo didžiausias banko akcininkas buvo V.Romanovas, valdęs 65 proc. akcinio kapitalo. 2013 metų gegužę jis išvyko į Rusiją, buvo paskelbta jo tarptautinė paieška.
2015 metų balandį jis buvo sulaikytas Maskvoje, bet netrukus paleistas į laisvę, o tų pačių metų rugpjūtį Rusija informavo, kad V.Romanovui suteiktas prieglobstis.
2018-ųjų birželį V.Romanovą Lietuvoje nuspręsta teisti už akių, jam nedalyvaujant teismo procese. Vilniaus miesto apylinkės teismas tuomet banko akcininką pripažino įtariamuoju, kuris nėra pasiekiamas Lietuvos teisėsaugai atliekant ikiteisminį tyrimą dėl jo nusikalstamų veikų.