Trečiąjį šių metų ketvirtį vieno Lietuvos darbdavio (turinčio bent vieną darbuotoją) skola „Sodrai“ siekė 251 eurų ir, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 27 proc. arba 94 eurų. Darbdavių skolos „Sodrai“ sumažėjo visuose pagrindiniuose Lietuvos ekonomikos sektoriuose.
„Trečias ketvirtis Lietuvos ekonomikoje išsiskyrė ne tik tuo, kad Lietuvos BVP išlaikė iš esmės stabilų augimo tempą – bet ir tuo, kad Lietuvos verslo finansinė būklė akivaizdžiai pagerėjo. Nors ketvirtas ketvirtis dar tik prasidėjo, tačiau ženklus Lietuvos darbdavių skolų „Sodrai“ sumažėjimas yra pirmas išankstinis signalas, kad paskutinį šių metų ketvirtį Lietuvos ekonomika turėtų pademonstruoti neblogą rezultatą“, – teigia „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Per metus, t.y. palyginti su 2018 m. trečiuoju ketvirčiu, vienam Lietuvos darbdaviui tenkanti skola „Sodrai“ pramonėje sumažėjo 24 proc., vidaus prekyboje – 35 proc., statybų sektoriuje – 27 proc., transporto sektoriuje – 38 proc.
Anot ekonomisto, žiūrint iš statistinės pusės, esminės įtakos įmonių įsiskolinimų „Sodrai“ sumažėjimui turėjo pagerėjusi įmonių finansinė būklė, o ne įvairūs niuansai.
„2018 ir 2019 m. trečią ketvirtį turėjome labai panašų darbdavių ir išdirbtų darbo dienų skaičių, tačiau buvo užfiksuotas ženklus įmonių sukauptų skolų „Sodrai“ sumažėjimas: trečią šių metų ketvirtį bendra sukaupta Lietuvos bendrovių skola „Sodrai“ susitraukė 26 proc. Tai reiškia, kad gera finansinė būklė leido Lietuvos bendrovėms sumažinti įsiskolinimų „Sodrai“ kuprą“, – mano A. Izgorodinas.
Anot „Creditreform Lietuva“, trečią šių metų ketvirtį pagrindinę staigmeną pateikė gana ženklus skolų „Sodrai“ sumažėjimas eksportuojančiuose sektoriuose – pramonėje ir transporte.