„Banko įsipareigojimai šiuo metu yra didesni už jo turtą, todėl bankas iš esmės yra nemokus. Todėl teismui bus pateiktas prašymas pripažinti banką nemokiu“, – pareiškė ji.
„PNB Banka“ nemokumo administratorius, anot jos, bus pasirinktas įstatymų nustatyta tvarka.
FKRK vadovė pareiškė tikinti, jog, pardavus „PNB Banka“ turtą, į indėlių garantinį fondą pavyks grąžinti lėšas, kurios bus išmokėtos banko indėlininkams pagal indėlių draudimo sistemą.
Ji pabrėžė, jog sprendimą sustabdyti banko veiklą komisija priėmė tik po to, kai išnaudojo visas kitas galimybes pagerinti padėtį šioje finansų įstaigoje. FKRK laiku reagavo į banke kilusias problemas ir panaudojo visas turimas įtakos bankui priemones, patikino komisijos pirmininkė.
FKRK ketvirtadienį 21 val. visiškai sustabdė „PNB Banka“ finansinių paslaugų teikimą, kad užkirstų kelią lėšų nutekėjimui iš banko. Nuo tada nustojo veikti „PNB Banka“ išduotos mokėjimo kortelės, elektroninis bankas ir bankomatai.
Sprendimas sustabdyti banko veiklą buvo priimtas po to, kai Europos Centrinis Bankas (ECB) nusprendė, jog „PNB Banka“, anksčiau veikęs pavadinimu „Norvik Banka“, žlunga arba gali žlugti.
„PNB Banka“ tiesiogiai prižiūrintis Europos Centrinis Bankas rugpjūčio 15 dieną nusprendė jį pripažinti finansų įstaiga, kuri žlunga arba gali žlugti. Savo ruožtu Bendra pertvarkymo valdyba nusprendė nesiimti priemonių, kurios leistų stabilizuoti banko veiklą. Todėl FKRK taryba, siekdama užtikrinti banko klientų indėlių apsaugą, neeiliniame posėdyje nusprendė sustabdyti „PNB Banka“ paslaugų teikimą ir uždrausti jam grąžinti indėlius“, – nurodė komisija.
Indėlių draudimo išmokos iki 100 tūkst. eurų bus išmokamos ir fiziniams, ir juridiniams asmenims, kurie banke turėjo bet kokių rūšių indėlių.
ECB pranešė, jog „PNB Banka“ nuo 2017 metų pabaigos buvo ne kartą nustatyta kapitalo reikalavimų pažeidimų.
„Kompetentingos institucijos banką ne kartą ragino užtikrinti atitiktį prudenciniams reikalavimams ir skyrė pakankamai laiko imtis priemonių. Tačiau bankas nuosekliai nesiėmė priemonių, kad ištaisytų padėtį“, – pareiškė euro zonos centrinis bankas.
Nuo gegužės mėnesio šį Latvijos banką tiesiogiai prižiūrinčio ECB pareigūnai po šį mėnesį atlikto tiesioginio patikrinimo nusprendė, jog „PNB Banka“ turimo kapitalo suma sumažėjo „tiek, jog banko įsipareigojimai ėmė viršyti jo turtą“.
ECB apie tai pranešė Europos Sąjungos (ES) bendrai pertvarkymo valdybai (BPV), kuri savo ruožtu nustatė, jog „pertvarkymas nėra būtinas“ ir „PNB Banka“ turėtų būti likviduotas.
„Šis Latvijos bankas bus likviduotas pagal nacionalinės teisės aktus“, – pareiškė BPV.