Žmonės į jį traukia „visko“. Vieni – padėvėtų baldų, sugabentų iš Vokietijos, kiti – įnagių ir įrankių, treti – drabužių, avalynės, ėdesio šunims, žvejybos reikmenų, gėlių sodinukų, žemės ūkio padargų. Yra ir tokių, kurie turguje perka vištų dedeklių arba vienadienių viščiukų, šunelių, kačiukų ar kalakučiukų.
Vieniems – technika, kitiems – kačiukai
„Labai gerą radau žoliapjovę, 120 eurų – triskart pigiau, nei parduotuvėje. Ir dar savaeigė, – pasidžiaugė pirkiniu namolio traukiantis vyras. – Pilna jų turguje, ir gerų“.
Taigi kas kam rūpi. Vaikai trinasi aplink automobilius, kurių bagažinėse krebžda katinėliai ar šuneliai. Kainos? Kaip kurio gyvulėlio. Šuniukai – taksai, labradorai, vilkšuniai ir kitokių veislių amsiai kainuoja nuo 150 iki 250 eurų. Už tokią pat kainą parduodami ir katyčiai, bet, nelygu veislė – galima įsigyti ir pigiau.
500 eurų. Tiek kainuoja 3 mėnesių šuniukas, kurį išgarsino filmas. „Paskiepytas, tai leidžiu visiems glostyti“, – pridūrė jo šeimininkė.
Vištaičių ir vištų dedeklių kainos sukasi tarp 5–7 eurų. Tačiau kaimo žmonėms mažosios šiuo metu jos vis menkiau berūpi – sezonas jau baigėsi, nes, kam reikėjo, naminiais paukščiais apsirūpino pavasarį.
„Keturi eurai“, – paklaustas, kiek gi kainuoja kalakučiukas, atsakė pats juos auginantis ūkininkas Rimas. Jam pasisekė – moteris iš jo ką tik buvo nupirkusi keturis paprastus – ne veislinius paukščius. Už putpeles jis prašė po 3 eurus.
Senbuviai – niūroki
„Baigėsi. Rietavo turgus savo jau atgyveno. Jau trečias sekmadienis, bet nė vienos padangos taip ir nepardaviau. O už prekybos vietą tenka mokėti 12 eurų“, – pasiguodė dėvėtomis automobilių padangomis prekiaujantis vyras. Į Rietavą jis traukia sekmadieniais iš Raseinių. Ir jame prekiauja nuo pat jo atidarymo – 26 metus.
Jeigu kas nors netyčia angare, prigrūstame padangų, atranda tinkamą, už tokią tesumoka 10-15 eurų.
„Čia viskas klestėjo tada, kai Lietuvoje klestėjo ir automobilių turgūs. Dabar žmonės nieko nebeperka, o tada viską išgraibstydavo baltarusiai, moldavai, ukrainiečiai“, – pridūrė jis.
Didele pirkėjų gausa negalėjo pasidžiaugti ir marškinėliais bei apatiniu trikotažu prekiaujantis kretingiškis Vidmantas Valaitis.
„Nėra stebuklo. Mažėja pirkėjų, mažėja turgus. Ne tik Rietavo, bet ir kiti. Mažėja žmonių – mažėja pirkėjų. Jaunimas daugiau internetu apsiperka, o vyresniems ne kiek bereikia“, – užsiminė vyras.
Už paprastus marškinėlius jis prašė 3 eurų, už geresnės kokybės, su originaliais užrašais – 10 eurų. Ir tai – brangiausia jo prekė.
„Šie marškinėliai kokybiški, turkiški. Užrašus ant jų patys įspaudžiame, tai mūsų verslas“, – sakė V.Valaitis. Jis pats – taip pat turgaus senbuvis, šiame versle – kone tris dešimtmečius.
Tik keletas kainų
Už 2,5 tūkst. eurų. Štai už tiek Rietavo turguje galima nusipirkti „viską viename“ – įrengtą pavėsinę ir lauko baldus: stalą bei suolus.
Apie 350 eurų. Tiek kainuoja didelės medinės supynės.
2 arba 3 eurai – tai kelnaičių, kelių porų kojinių bei treninginių kelnių kaina.
Maždaug 18 -20 eurų. Tiek kainuoja nedevėtos, bet „iš antrų rankų“ turgų pasiekusios vasarinės suknelės.
30 eurų. Tai „laipiojančios“ hortenzijos kaina.
0,25, 0,4, 0,6 euro. Tai šviežių bulvių kaina.
50-55 eurai. Tiek kainuoja šašlykinė.
Žemaitijos metai
Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl 2019-aisius nuspręsta paskelbti Žemaitijos metais. Portalas lrytas.lt kviečia iš arti susipažinti su šiuo savitu kraštu, atrasti stulbinančias Žemaitijos vietoves, pažinti žymiausius žemaičius ir net ėšmuokt žemaitėškā rokoutėis. Pasinerkite į vasaros nuotykius, istorijas ir pramogas interaktyviame Žemaitijos žemėlapyje kartu su lrytas.lt!