Šeši lietuviai Aukščiausiame teisme pasiekė savo – skriaudikai jiems privalo sumokėti milijoną svarų sterlingų. Naujausiomis žiniomis, šis šešetukas – ne paskutinis, kurio teisybę prieš vergvaldžius pripažino teismas.
Priminsime, kad vergovės priešakyje – Darrellas Houghtonas ir Jackie Judge, siuntę darbuotojus iš Lietuvos dirbti į Didžiosios Britanijos ūkius gaudyti viščiukų. Tačiau samdiniai buvo verčiami dirbti sekinančias darbo valandas, be to, už jas nebūdavo sumokama. Atlyginimų darbininkai galėdavo netekti vien už tai, kad kriauklėje palikdavo neplautą puodelį. Jei prižiūrėtojui pasirodydavo, kad dirbama nepakankamai sparčiai, žmonės būdavo mušami, prekybos žmonėmis aukos buvo pjudomos šunimis.
Tarpininkas tarp britų poros ir darbininkų iš Lietuvos buvo Edikas Mankevičius, rašo kentonline.co.uk. Rugsėjo 3-ąją prasidės trijulės teismas Lietuvoje. Skaičiuojama, kad E.Mankevičius Houghtonams yra atgabenęs daugiau nei 30 darbininkų, kurių amžius 19-58 metai.
Darbininkų sugauti viščiukai būdavo tiekiami tokioms bendrovėms kaip „Noble Foods“, kuri yra pirmaujanti kiaušinių tiekėja ir „Happy Egg“ prekės ženklo savininkė.
Prekybos žmonėmis aukos iš Lietuvos pasakojo, kad prie jų buvo priekabiaujama, jos buvo užpuldinėjamos, gąsdinamos, o gyventi turėjo pasibaisėtinomis sąlygomis, mikroautobuso gale. Kaip rašo theguardian.com, lietuviai pasakojo, kad vienintelė galimybė, kada jie galėdavo pamiegoti – tai mikroautobusu važiuojant iš vieno ūkio į kitą.Atokvėpio darbininkai neturėjo ir po darbų, nes jų pastogė buvo ten, kur juos visuomet galėjo pasiekti britų pora arba jų samdyti prižiūrėtojai. Vienas jų taip pat buvo lietuvis.
Vergvaldžių vištų gaudymu užsiimanti kompanija „DJ Houghton Catching Services“ Kente policijos reido sulaukė dar 2014 metais. Tačiau kriminaliniai kaltinimai buvo panaikinti teigiant, jog nepakanka kriminalinius veiksmus liudijančių įrodymų. Tačiau D.Houghtonui, kuris buvo įmonės direktorius, ir jo partnerei J.Judge, kuri buvo kompanijos sekretorė, teismas nurodė šešiems darbininkams lietuviams sumokėti milijoną svarų sterlingų kompensacijos už neišmokėtas algas ir apverktinas darbo sąlygas.
Naujausiomis žiniomis, pergalę Aukščiausiame teisme pasiekė ir dar viena, dešimties darbininkų, grupė, rašo „Scanpix“.