„Nors mokėjimo paslaugas gyventojams teikia daugiau kaip 90 Lietuvoje licencijuotų įstaigų, tačiau dauguma gyventojų yra linkę rinktis vos tarp kelių žinomiausių pavadinimų, rinkos lyderių.
Įkainių palyginimo skaičiuoklėje sukurtos parinktys leidžia į palyginimą įtraukti visus rinkos dalyvius ir palyginti jų siūlomas kainas – tai suteikia galimybę vartotojams daryti racionalesnius sprendimus ir padės didinti konkurenciją mokėjimų rinkoje“, – sakė Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos vadovas Mindaugas Vaičiulis.
Vartotojai skaičiuoklėje gali pasirinkti, jei priklauso nors vienai lengvatas gaunančiai kategorijai, pavyzdžiui, senjoras, studentas, moksleivis ar atlyginimą į sąskaitą planuojantis gauti dirbantysis. Pagal tai ir pagal nustatomus mokėjimo poreikius, skaičiuoklė išfiltruoja pigiausius pasiūlymus ir juos pateikia viršuje.
Pavyzdžiui, jei senjoras nori gauti tik debeto kortelę ir kiekvieną mėnesį išsigryninti iki 500 eurų, du bankai tokią paslaugą gali pasiūlyti už dyką, kiti – už 70 ir daugiau centų per mėnesį. Remdamasis šia informacija vartotojas gali pasirinkti jam palankiausią ir pigiausią pasiūlymą.
Kiekvieno rinkos dalyvio mokėjimo paslaugų įkainiai svetainėje atnaujinami nuo tos dienos, kai jis pradeda juos taikyti. Visi skaičiuoklėje naudojami mokėjimo paslaugų įkainių duomenys yra atviri, todėl juos galės laisvai naudoti ir kiti skaičiuoklių kūrėjai.
Lietuvos banko interneto svetainėje paskelbta skaičiuokle galima: pasirinkti geriausią poreikius atitinkantį mokėjimo paslaugų variantą, palyginti bankų ir kredito unijų mokėjimo paslaugų krepšelius, palyginti bankų, mokėjimo įstaigų, elektroninių pinigų įstaigų ir kredito unijų įkainius, peržiūrėti istorinius duomenis.
Visi mokėjimo paslaugų įkainių duomenys atvirai pasiekiami json formatu, todėl yra tinkami naudoti kitų skaičiuoklių kūrėjams.