„Prašysime prezidentės, kad vetuotų“, – sakė A.Navickas.
Streikuojančių mokytojų lyderis sakė, kad jį nuliūdino Seimo sprendimas patvirtinti biudžetą.
„Tenka apgailestauti, kad tiek Seimo nariai, tiek Vyriausybė neatsižvelgė tiek į mokytojų, tiek į mokinių, tiek į visos visuomenės raginimus. Juk ir mitingas vyko nemažas, kur visuomenė išreiškė palaikymą. Ir toliau bandoma jėga priiminėti sprendimus. Gaila, kad tokie santykiai yra mūsų valstybėje“, – kalbėjo profesinės sąjungos vadovas.
Jis tikisi, kad šią savaitę bus priimta sprendimų, kurie bus palankūs pedagogams.
Trečiadienį mokytojų atstovai dalyvaus Seimo švietimo komiteto pasitarime, per kurį bus svarstoma etatinio apmokėjimo tvarka. Ketvirtadienį švietimo ir mokslo laikinasis ministras Rokas Masiulis sės su pedagogų profesinėmis sąjungomis prie derybų stalo.
„Viskas tęsiasi“, – sakė LŠDPS pirmininkas.
Jis pabrėžė, kad streikas mokyklose nesibaigia. Mokytojai neketina trauktis iš ministerijos Kolegijų salės.
„Gal ketvirtadienį ar penktadienį ministerija parengs teisės aktus, kuriais bus mėginama ką nors spręsti, gal bus surasti tie vidiniai resursai. Yra dar tų darbų ir pokalbių“, – apibendrino A.Navickas.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, trečiadienį, gruodžio 12 d., planuoja streikuoti 60 (apie 3 proc.) švietimo įstaigų. Tęs 58, prisijungti ketina 2, nutraukti žada 7. Prognozuojamas streikuosiančių mokytojų skaičius – apie 700.
Gruodžio 11 d. streikuoja 65 (apie 3,3 proc.) švietimo įstaigų. Streiką tęsia 59, prisijungė 6, nutraukė 4. Beveik pusėje mokyklų – 29-ose – streikuoja 1–3 pedagogai, iš viso apie 770.
Iš viso yra 2 tūkst. švietimo įstaigų, kuriose dirba apie 45 tūkst. pedagogų.